Кейн поставя рекорди по голове, докато Байерн победи Дармщат с 5-2 в Бундеслигата
AP News | 2024-03-16 | 19:07:04

БЕРЛИН (AP) — Хари Кейн никога не е вкарвал толкова много голове в лигата.

Капитанът на Англия отбеляза своя 31-ви гол в Бундеслигата на Събота, за да помогне на Байерн Мюнхен да победи с 5-2 последния Дармщат.

Кейн засече с глава центриране на Джошуа Кимих преди почивката, за да постави рекорд за голове в дебютен сезон в Бундеслигата. Уве Зеелер вкара 30 гола за Хамбург в първата Бундеслига през 1963-64. Кейн също засенчи предишната си най-добра оценка от 30 гола в лигата за сезон, постигнат с Тотнъм във Висшата лига през 2018 г. и отново миналия сезон.

Включително Шампионската лига, където Байерн следва да се изправи срещу познатия враг на Кейн Арсенал, 30-годишният нападател има 37 гола в 36 мача за Байерн този сезон. Все още му остават осем кръга от Бундеслигата, за да преследва рекорда на Роберт Левандовски от 41 гола за един сезон.

Байерн започна контролата в събота, но беше изумен, когато Матиас Хонсак от Дармщат пусна Тим Скарке да вкара в 28-ми.

Кейн по невнимание постави Джамал Мусиала за изравняване осем минути по-късно. 19-годишният Александър Павлович направи страхотен пробег покрай множество защитници и върна топката към Кейн, чието тежко докосване накара Мусиала да помете топката.

Кейн вкара в добавеното време на първото полувреме, въпреки че имаше още време преди почивката Оскар Вилхелмсон да удари гредата в другия край.

Мусиала вкара втория си гол, а Серж Гнабри добави четвъртия за Байерн през второто полувреме, преди Кейн да излезе късно след болезнен сблъсък с гредата. Кейн имаше нужда от лечение на левия си пищял.

Павлович, който получи първата си повиквателна за Германия в петък, беше напуснал по-рано след сблъсък. Той изгледа остатъка от мача с подуто ляво око.

Матис Тел отбеляза петия гол на Байерн в добавеното време. Това гарантира, че Байерн отбеляза 13 гола срещу Дармщат в двата си мача от лигата този сезон. Байерн спечели предишната си среща с 8-0.

Вилхелмсон отговори за известна утеха от Дармщат. Но повишеният отбор остава последен, сега на шест точки зад Майнц, който победи Бохум с 2-0 в битката си за изпадане. Майнц заема мястото в плейофа за изпадане, шест точки зад Бохум в безопасност.

Победата на Байерн намали разликата зад Байер Леверкузен на седем точки. Лидерът в лигата гостува на Фрайбург в неделя, като се стреми да направи още една стъпка към първата си титла в Бундеслигата.

Също в събота американският полузащитник Брендън Арънсън вкара гол, за да помогне на Унион Берлин да победи Вердер Бремен с 2-1, Аугсбург победи 10-те играчи Волфсбург с 3-1 като гост, а Борусия Мьонхенгладбах завърши наравно срещу Хайденхайм 1-1.

Великолепният Щутгарт гостува на Хофенхайм по-късно в събота.