Кейн вкара хеттрик и вкара 2 гола, докато Байерн победи Майнц с 8-1 в Бундеслигата
AP News | 2024-03-09 | 18:57:04

БЕРЛИН (AP) — Хари Кейн вкара хеттрик и вкара два гола, докато Байерн Мюнхен намали преднината на Байер Леверкузен в Бундеслигата до седем точки с поражение с 8-1 срещу Майнц в събота.

Това беше третият пореден мач, в който Кейн отбеляза два или повече гола, и вторият пореден мач, в който Байерн изглеждаше като стария си вид след 3- Победа с 0 над Лацио в Шампионската лига във вторник.

Но Леверкузен може да възстанови преднината си от 10 точки с победа над гостуващия Волфсбург в неделя.

Байерн не трябваше да чака копнее за познато лице, което да излезе от безизходицата, когато Джамал Мусиала постави Кейн за 28-ия си гол за сезона в 13-ата минута.

Кейн удари гредата с глава, а Леон Горецка се нареди с отбитата топка, за да направи 2-0 в 19-та.

Но след това Надием Амири върна един удар с силен пряк свободен удар в 31-та.

Кейн направи 3-1 преди почивката и Мусиала постави Томас Мюлер за 4-1 след това.

Кейн върна по-ранната услуга на Мусиала за 21-годишния немски халф, за да вкара в 61-ата, а Байерн все още настояваше за още.

Серж Гнабри направи шест гола с пета в 66-ата и Кейн направи своя четвърти хеттрик в Бундеслигата през 70-ия, за да увеличи резултата си за сезона до 30 само в 25 изяви.

Горецка завърши разгрома в добавеното време.

Единственото забавяне от гледна точка на Байерн беше контузията, която принуди Алфонсо Дейвис да напусне рано.

Заместникът на Кьолн Деймиън Даунс, 19- годишен германско-американски нападател, вкара за равенството 3-3 на Борусия Мьонхенгладбах в тяхното дерби на Рейн.

Местната полиция извърши повече от 200 ареста, след като фенове на съперника се сблъскаха пред стадиона в петък вечер.

Треньорът на Дармщат Торстен Либеркнехт направи седем промени в отбора, който загуби с 6-0 у дома от Аугсбург миналия уикенд, но това не попречи на отбора му да си допусне автогол в третата минута в Лайпциг.

Лайпциг спечели с 2-0 и се класира четвърти, преди Борусия Дортмунд да играе с Вердер Бремен в късния мач.