Кейтлин Кларк удря дълга тройка при сирената, вкарва 40 като номер 4 Айова побеждава Мичиган Стейт със 76-73
AP News | 2024-01-03 | 06:16:18

АЙОВА СИТИ, Айова (AP) — Кейтлин Кларк вкарва тройка от логото на Hawkeyes на зумера, завършвайки с 40 точки и давайки победа №4 на Айова със 76-73 над Мичиган Стейт във вторник вечерта.

Кларк, водещият реализатор на нацията, беше 14 от 34 от полето и отиде повече от 14 минути без точка в една част през втората и третата четвърт. Hawkeyes успяха да й вземат топката в последните секунди — макар и много далеч от коша — но Кларк взе паса от Hannah Stuelke и удари от 30 фута, когато прозвуча зумерът.

The Hawkeyes ( 14-1, 3-0 Big Ten) удължиха победната си серия до 11 мача зад Кларк и Стюлке, които имаха 15 точки.

Мичиган Стейт (11-3, 1-2) изравни мача при 73 при пауза на DeeDee Hagemann 22 секунди преди края. След таймаут Hawkeyes намалиха часовника. Щуелке за момент опипа топката, но се съвзе, за да изпрати топката на Кларк за победния удар.

Кларк имаше 19 от първите 33 точки на Айова, но стигна от шест минути на втората четвърт до 1:32 на третата без точка, докато Спартанс натрупа преднина от шест точки с 2:23 до края през третото тримесечие. След това тя отбеляза осем точки в рамките на 70 секунди и отборите бяха изравнени на 55 в края на четвъртината.

Мичиган Стейт започна мача с 8-0, което беше отговорено от 14-0 на Айова. Hawkeyes изградиха преднина от 10 точки в края на първата четвърт, но нападението им се затрудни след това. Айова стреля само с 25% през втората четвърт, а Спартанс затвориха полувремето с поредица от 9-0, за да поведат с 37-35.

Julia Ayrault имаше 16 точки за Спартанс. Хагеман вкара 14 точки. Мойра Джойнър и Тори Озмънт имаха по 10 точки.

ГОЛЯМА КАРТИНА

Мичиган Стейт: Спартанс, които влязоха в мача с поредица от четири победи, поддържаха темпото с Хоуки на домашния им корт, добър знак за отбор под първо място годишен треньор Робин Фралик.

Айова: Hawkeyes се бориха от терена по средата на мача – 10-точковата втора четвърт беше най-ниската им резултатност в една четвърт този сезон. Но Кларк се възстанови от нулевата част и нанесе големи удари в продължението.

Щат Мичиган: домакин на Мериленд следващия вторник

Айова: в Рутгерс на петък