Кейтлин Кларк завършва с 20 точки, докато Индиана пада от Кънектикът в началото на WNBA
AP News | 2024-05-15 | 03:56:04

UNCASVILLE, Кънектикът (AP) — Кейтлин Кларк се бори в началото на своя дебют в WNBA, преди да завърши с 20 точки, когато Индиана Fever падна от Connecticut Sun 92-71 във вторник вечер.

Алиса Томас поведе Сън с 13 точки, 13 асистенции и 10 борби, записвайки 12-ия трипъл-дабъл в кариерата си. DeWanna Bonner добави 20 точки, а DiJonai Carrington имаше 16. Тя също беше основна причина за ранните офанзивни борби на Кларк, преследвайки гарда.

Лидерът на NCAA за всички времена по резултати в Дивизия I, който завърши мача 5 за 15 от полето, имаше 10 пропуснати топки и остана без гол през първата четвърт. Тя пропусна първите си четири изстрела, преди най-накрая да се качи на дъската по средата на втория период.

Кларк открадна топката около фаул линията и измина цялата дължина на корта, преди да постави топката. По-късно тя добави две наказателни хвърляния и вкара тройка с 29,9 секунди преди края на първото полувреме, за да завърши първите 20 минути със седем точки, като отбеляза два от седемте си опита за удар. The Fever изоставаха с 49-39 на почивката.

Треската достигна до 63-57 в края на третата четвърт след два наказателни удара на Кларк, но не можа да се доближи до края на пътя.

Кларк наистина започна да се загрява от игрището, като отбеляза четири тройки, включително една от далечно разстояние.

ПРЕМИНАВАНЕ НАГОРЕ

Бонър се придвижи на пето място в WNBA по точкуване в кариерата списък, изпреварвайки бившата си съотборничка от Финикс Меркюри Кандис Дюпри. която завърши кариерата си с 6895 точки. Бонър задмина Дюпри при пауза в средата на третата четвърт. Бонър, която вече има 6901 точки, вдигна ръце към публиката след таймаут, за да признае постижението.

ЗАВРЪЩАНЕТО НА БРИОНА

Бриона Джоунс игра за първи път, след като скъса дясното си ахилесово сухожилие миналия юни. Центърът на звездите на Слънцето отбеляза осем точки, докато игра малко под 20 минути.

СЛЕДВА:

Треска: Завърнете се в Индиана, за да играете с Ню Йорк в четвъртък в домакинската среща на отбора

Неделя: Домакин на Вашингтон в петък.