Кики Ириафен, Камерън Бринк водят №3 Станфорд пред Аризона Стейт, 81-67
AP News | 2024-02-25 | 00:25:05

СТАНФОРД, Калифорния (AP) — Кики Ириафен имаше 22 точки и 20 борби, Камерън Бринк добави 14 точки и №3 Станфорд победи Аризона Стейт с 81-67 в неделя, отговаряйки след неприятна загуба от Аризона у дома два дни по-рано без Бринк.

Бринк, който също имаше девет борби, седем асистенции и пет блокади, се завърна след боледуване и имаше силно цялостно представяне в последното си домашно състезание от редовния сезон.

Станфорд (24-4, 13-3 Pac-12) беше домакин на последния си домакински мач от редовния сезон Pac-12, като Кардинал се премести в Конференцията на Атлантическото крайбрежие през следващия сезон и Аризона Стейт (11-17 , 3-1) отиване в Големите 12.

Станфорд победи Аризона Стейт 12 поредни пъти. Кардиналът, който се стреми да заключи първото място в турнира Pac-12 следващия месец, запази поне една игра преднина пред номер 7 Южна Калифорния и номер 9 Орегон щат с две игри за игра.

Джейлин Браун поведе Аризона Стейт с 18 точки. След като Слънчевите дяволи го намалиха до 43-37 в края на третата четвърт, Станфорд отговори с последователни подреждания на Нуну Агара и Ириафен, за да върне преднината обратно до двуцифрено число, за да започне четвъртата.

Кардиналът се оттегли през втората четвърт, превъзхождайки Sun Devils с 23-8 след напрегната първа четвърт. Тройка на Джзания Хариел след асистенция на Бринк отвори двуцифрено предимство за Станфорд, който поведе с 36-23 до полувремето.

Бринк остана без гол до средата на втората четвърт, когато тя насочи към коша за полагане плюс фаул. Тя имаше 10 точки през второто полувреме.

Щат Аризона: Sun Devils приключиха редовния сезон на Pac-12 само с една победа на пътя. Аризона Стейт, която не е побеждавала Станфорд от 2018 г., ще види много по-малко от Кардинал да се движи напред.

Станфорд: Кардиналът контролира собствената си съдба, за да претендира директно за титлата на конференцията от редовния сезон, готов да спечели върха поставени в турнира Pac-12, ако спечелят последните си две игри, независимо от другите резултати.

Щат Аризона: Домакин №12 на UCLA в четвъртък вечер.

Станфорд: На номер 9 в щата Орегон в четвъртък вечер.