Кики Райс вкара 24, докато UCLA изпревари Крейтън с 67-63, за да достигне Sweet 16
AP News | 2024-03-26 | 05:08:34

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Кики Райс вкара 24 точки, Лорън Бетс имаше 20 точки и 10 борби, а втората поставена UCLA се събра в второто полувреме за победа с 67-63 над седмата поставена Крейтън във втория кръг на женския NCAA турнир в понеделник вечерта.

Бруинс (27-6), които изоставаха с 10 точки в началото на трета четвърт, ще се изправи срещу третия поставен LSU в регионален полуфинал на Albany 2 в събота следобед. Топ поставените Айова и петият Колорадо са в другия полуфинал.

Лорън Дженсън вкара 20 точки, а Морган Мали добави 18 за Блуджейс (26-6).

Крейтън поведе 44-34 в началото на второто полувреме, преди UCLA да отвърне. Бруинс се върнаха в мача със серия 20-7, включваща 11 точки от Райс.

Мачът беше равен на 56-всички след три четвърти, преди Бруинс да вкарат седем поредни гола, за да започнат четвъртия като част от серия 9-2.

UCLA се бореше с оф топката на Крейтън екрани и преходна игра през първото полувреме, тъй като Bluejays успяха да получат много лесни кошове. Крейтън беше 13 от 22 от терена през първото полувреме, но само 9 от 28 през третата и четвъртата четвърт.

Крейтън водеше с 20-19 в края на първата четвърт и след това доминираше през втората четвърт. Bluejays вкараха първите осем точки в периода и бяха 10 от 16 от полето, след като отидоха на полувремето с преднина от 42-34. Ема Ронсиек поведе Крейтън с 11 от нейните 14 точки, дошли през четвъртината.

ТЪРСЕНЕ НА ЗВЕЗДА

Джон Леджънд и неговите деца, заедно с бившия актьор и бивш велик UCLA Майкъл Уорън бяха сред присъстващите фенове в Pauley Pavilion.

ГОЛЯМА СНИМКА

Creighton: Bluejays се опитваха да се разстроят във втория рунд за втори път от три години, но предимството на UCLA в размера, особено с Betts вътре, се оказа твърде голямо за справяне. Бетс се върна в състава, след като пропусна съботния мач срещу California Baptist поради контузия на крака.

UCLA: Бруинс са в Sweet 16 за втора поредна година и се опитват да стигнат до Финалната четворка за жени за първи път.