Ким Инглиш, подобно на Ед Кули преди него, изпрати номер 6 Маркет до загуба в Провидънс
AP News | 2023-12-20 | 06:25:04

ПРОВИДЪНС, АР (AP) — Девин Картър вкара 22 точки с осем борби, за да поведе Провидънс до победа над 72-57 Номер 6 Маркет във вторник вечер – третият път от пет сезона, в който некласираните Фрайърс побеждават отбор на Златните орли в топ 25 на Асошиейтед прес.

Картър направи пет тройки, а Тикет Гейнс също отбеляза пет отвъд дъгата, за да вкара 18 за Провидънс (10-2, 1-0 Биг Ийст), който не е губил у дома от Маркет от 2019 г.

В първия мач на Биг Ийст за новия треньор на Провидънс Ким Английски, Фрайърс записаха най-голямата си победа над опонент от топ 10, откакто победиха номер 8 Виланова с 83-68 през януари 2011 г.

Настоящият играч на годината в Големия Изток Тайлър Колек имаше 21 точки, девет борби и пет асистенции за Маркет (9-3, 0-1).

Златните орли водеха с пет рано преди Провидънс да вкара 12 от следващите 15 точки, за да поведе завинаги с малко под 12 минути до края на първото полувреме. Беше преднина от 30-27 на Фрайърс, преди да завършат полувремето с 10-2, за да направят 40-29.

Провеждане на Провидънс с резултат 10-0 в средата на втория мач го направи 60-41. Златните орли стигнаха до 64-53 през последните четири минути, преди да бъдат отсъдени два фаула срещу Маркет в същата игра, което доведе до четири наказателни удара за Джош Одуро. Той пропусна първите две и направи вторите две, за да запази двуцифрената преднина.

Гейнс отбеляза 12 точки, а Картър имаше 11 с шест борби на почивката за Провидънс, който се утвърди, след като пропусна първите си шест Опит за 3 точки. Кам Джоунс вкара 13 за Маркет.

КАКВИ АНКЕТИ?

Дори когато "Златните орли" се утвърдиха в класацията през последните три години - завършиха шести през миналия сезон и се изкачиха до номер 3 преди три седмици - те не са успя да спечели при Провидънс. Тогава не. 24 Marquette загуби в двойно продължение от некласираните Фрайърс миналата година. Провидънс също победи Маркет, когато и двамата бяха класирани през 2022 г. и когато и двамата бяха без класиране през 2021 г.

Маркет: Треньорът Шака Смарт все още търси първата си победа в Провидънс, откакто взе над Златните орли през 2021 г. Двете предишни загуби на Маркет този сезон бяха от отбори от Голямата десетка, включително номер 2 Пърдю на 22 ноември.

Провидънс: Това е пети пореден сезон, в който Фрайърс побеждават класиран отбор, с три победи в Топ 25 миналата година и четири предходната година.

АУТ

Гардът на Маркет Чейс Рос падна към края на първото полувреме, без да може да стане и да се присъедини към играта в другия край на корта. След като тройка на Провидънс даде преднина на Фрайърс с 38-29, прозвуча свирката и Рос беше помогнат да стигне до съблекалнята с по един съотборник под всяка мишница.

Той наистина се върна през второто полувреме. Златните орли вече бяха без Стиви Мичъл, който пропусна третия си пореден мач поради контузия на бедрото.

Маркет: Домакинът Джорджтаун и бившият треньор на Провидънс Ед Кули в петък вечер.

Провидънс: домакин на Бътлър в събота.