Кингс поставиха франчайз рекорд за 3s с 25 и победиха Нетс 131-118
AP News | 2023-12-12 | 07:48:18

САКРАМЕНТО, Калифорния (AP) — DeAaron Fox имаше 28 точки и девет асистенции, а Сакраменто Кингс поставиха франчайз рекорд за тройки с 25 при победа със 131-118 над Бруклин Нетс в понеделник вечерта.

Домантас Сабонис добави 15 точки, 16 борби и девет асистенции за Кингс, които спечелиха три поредни победи срещу Нетс, включително едно постижение през последния сезон година. Кийгън Мъри вкара 24, а Малик Монк имаше 21 точки и девет асистенции.

Това беше вторият път, когато този сезон Кралете имаха трима играчи със седем или повече асистенции.

Сакраменто стреля 25 от 45 от диапазон за 3 точки (55,6%), счупвайки предишния рекорд на Кингс от 23. Фокс и Трей Лайлс поведоха острите стрелби отвъд дъгата с по пет 3s всеки.

Микал Бриджис поведе Нетс с 22 точки, пет асистенции и пет борби. Бруклин беше един от най-горещите отбори на Изток до вечерта с шест победи в предишните си седем мача.

Кралете водеха комфортно през по-голямата част от пътя, преди Нетс да дръпнат до 110-104 шест минути преди края. Харисън Барнс отговори с третата си тройка в мача и Сакраменто се отдръпна.

След четвъртата четвърт с 23 точки срещу Слънцата миналия петък, Фокс даде бърза искра на Кралете с корнер 3 в първото тримесечие. Топката отскочи от ръба няколко пъти, преди да падне, докато Фокс подскачаше нагоре-надолу с всеки отскок.

Сакраменто ограничи Бруклин до 18 точки през първата четвърт и водеше с 26-18.

След като изоставаха с двуцифрено число в началото на втория, Нетс стигнаха до 71-67 след тройка на Камерън Томас в средата на третия.

Сакраменто пое контрола след това и водеше с 89-74 след това Гръмотевично забиване с една ръка на Монк и тройка на Мъри. По-късно Монк захрани Лайлс с лоб пас, който Лайлс потопи, за да направи 107-90.

Мрежи: Изправете се срещу Слънцата във Финикс в сряда.

Кралете: Играйте с Клипърс в Лос Анджелис във вторник.