Кирил Капризов отбелязва 4,9 секунди преди края на OT, докато Wild победи Canadiens с 4-3
AP News | 2023-12-22 | 06:16:05

ST. ПОЛ, Минесота (AP) — Кирил Капризов вкара 4,9 секунди до края на продълженията, издигайки Минесота Уайлд до победа с 4-3 над Монреал Канадиънс в четвъртък вечер.

Капризов взе пас от Маркъс Йохансон и победи вратаря на Canadiens Sam Montembeault, за да помогне на Wild да избегне дузпа. Това беше трети гол за Капризов в два мача, след като отбеляза два пъти срещу Бостън във вторник.

Защитителят Брок Фабер вкара втория си гол в кариерата си в НХЛ, Мат Болди също отбеляза, а Марко Роси записа гол, две асистенции и битка за „хеттрик на Горди Хау“, който да разпали дивата природа.

Юрай Слафковски, Дейвид Савард и Ник Сузуки отбелязаха за Канадиънс.

Филип Густавсон направи 22 спасявания при победата. Монтембо спря 20 удара при загубата.

Роси асистира за гол на Болди през първия период и добави резултат 95 секунди по-късно.

Роси по-късно получи наказание за неправилно поведение за подстрекаване на битка с Кайден Гюле от Монреал. Роси надскочи Гюле, след като защитникът на Канадиънс удари силно в дъските Капризов. И двамата играчи получиха бойни дузпи, като Роси също получи 10-минутно нарушение.

Общо 11 дузпи бяха свиркани през втория период.

Монреал изравни мача при 3-3 с гол на Слафковски през третия период, създавайки продължение. Савар вкара втория си гол за сезона, за да направи 2-1 във втория, побеждавайки Густавсон от десния кръг за лице с 11:43 за игра във втория период. Сузуки изравни мача с 2-2 в началото на третата игра.

Canadiens: В Чикаго Блекхоукс в петък.

Wild: Домакин на Бостън Бруинс в събота.