Кирил Капризов отбелязва два гола, добавя асистенция, докато Уайлд победи Койотс с 4-1
AP News | 2024-03-13 | 04:56:19

ST. ПОЛ, Минесота (АП) — Кирил Капризов вкара два гола и асистира за още един, а Марк-Андре Фльори направи 21 спасявания, докато Минесота Уайлд спечели четвъртата си победа в пет мача, 4-1 над Аризона Койотс във вторник вечер.

Капризов вкара празна врата при 2:32 до края на играта, изстрелвайки шайбата по дължината на леда, за да подпечата победата. Аризона изтегли вратаря Карел Веймелка малко под три минути до края.

Райън Хартман и Маркъс Фолиньо също отбелязаха за Минесота. Голът на Фолиньо беше от празна врата, след като Аризона дръпна Веймелка за втори път в последните минути.

Ник Бюгстад ​​вкара за Койотите, които загубиха четири от пет.

Силата на Хартман- игровият гол доведе дивите до 2-1 с 1:44 до края на втория период. Той взе центриращ пас от Капризов, за да победи Веймелка. Голът на Хартман беше негов втори в толкова мачове и 17-и за сезона.

Веймелка направи 27 спасявания, но падна до 8-17-2 за сезона.

32-ият гол на Капризов за сезона поведе Уайлд с 1-0 при 6:29 на първия период. Той отправи изстрел от левия кръг, който си проправи път през трафика, удължавайки поредицата си от точки до пет игри. Капризов има шест гола и три асистенции през тази част.

Аризона отговори през втория период, когато Бюгстад ​​победи защитника Йонас Бродин и стрелна покрай Фльори. Роденият в Минесота има четири гола в два мача в Сейнт Пол тази година след хеттрика си срещу Уайлд през януари.

Нападателят на Койотс Барет Хейтън пропусна мача с контузия в долната част на тялото. Хейтън направи две асистенции при загубата на Аризона от Чикаго в неделя.

The Wild празнуваха Pride Night. Няколко играчи, включително Фльори и защитникът Джон Мерил, носеха Pride лента на стиковете си по време на загрявките. Merrill беше обявен за съюзник на годината на Twin Cities Pride.

Coyotes: В Детройт в четвъртък вечер.

Wild: Домакин на Анахайм в четвъртък вечер.