Китай и Ливан се задоволяват с равенство 0-0, за да оставят на баланса напредъка в Купата на Азия
AP News | 2024-01-17 | 16:17:19

ДОХА, Катар (AP) — Надеждите на Китай и Ливан да продължат към фазата на елиминациите в Купата на Азия бяха оставени на баланса след 0 -0 равенство в сряда.

Ливан удари гредата два пъти и Китай видя усилие, изчистено от линията, тъй като трябваше да си поделят точките на стадион Ал Тумама.

Китай е втори в Група А с две точки след два мача, а Ливан е в дъното на класирането с една точка.

И двата отбора имаха шансове да спечелят мача, като Хасан Маатук и Хасан Срур удариха гредата за Ливан от двете страни на полувремето.

Wu Lei смяташе, че е нарушил резултата за Китай в 65-ата минута, но ударът му от близко разстояние бе засечен от линията.

Китай, четвъртфиналист във всяка от последните две купи на Азия, влезе в този мач, знаейки, че шансовете му да продължи до осминафиналите са застрашени след равенство 0-0 с Таджикистан в първия мач.

Той се изправя срещу домакина и защитаващ шампиона Катар в последния си мач от групата, когато вероятно ще се нуждае от поне равенство, за да има шанс да продължи напред като втори или един от най-добрите отбори, класирали се на трето място.

Катар води в група А с три точки и се изправи срещу Таджикистан в сряда с шанса да си осигури място на осминафиналите. Третият Таджикистан също има една точка.

Китай беше близо до попадение през първото полувреме, когато ливанският вратар Мостафа Матар на два пъти отказа Джан Юнинг в една заплашителна атака.

Заместникът Лин Лиангминг трябваше да бъде по-строг в края на мача, но стреля с глава, когато непокрит точно пред вратата.