Kitley, Amoore помагат на No. 16 Virginia Tech да победи No. 3 NC State със 72-61 пътна победа
AP News | 2024-02-09 | 05:18:05

RALEIGH, NC (AP) — Елизабет Китли имаше 25 точки и 13 борби, докато No. 16 Virginia Tech отбеляза 11 3 точки, за да победи третия в класирането Северна Каролина Стейт със 72-61 в четвъртък вечерта, спечелвайки победа за сезона на Wolfpack.

Джорджия Амур имаше 12 точки, 10 асистенции и осем борби за действащия шампион на лигата Hokies (19-4, 10-2 Atlantic Coast Conference), който спечели четвърта поредна победа срещу N.C. State (20-3, 8-3) и едва втората победа в програмата срещу Wolfpack от 14 опита.

The Hokies спечелиха първата среща при layup на Kitley в последната секунда, след като тогава непобеденият Wolfpack взриви преднина от 13 точки. Този път Virginia Tech напредна за добро в средата на второто тримесечие, след което напълно контролираше третото, за да изгради двуцифрена преднина пред шумна тълпа, облечена в червено, която ставаше все по-разочарована от второто.

Hokies почти удвоиха Wolfpack в точкуването през третата четвърт (20-11), като отбелязаха повече тройки (пет), отколкото Н.С. Стейт имаше общо кошове (четири). Това завърши с подаването на Китли от двоен екип и Карли Уенцел, който хвърли топката от върха към Амур за чисто крило 3 и преднина от 57-44 точно преди клаксона.

Медисън Хейс вкара 20 точки, а Азая Джеймс добави 17 за Wolfpack, които стреляха само 35,6% и направиха 6 от 18 от 3 точки.

Нито един отбор не стреля добре топката, но Hokies изпревари Wolfpack с 48-31 и направи 15 борби в нападение, докато Wolfpack имаше само четири асистенции при 21 коша.

ГОЛЯМА КАРТИНА

Virginia Tech: Това беше огромна победа в състезанието от редовния сезон на ACC, запазвайки Hokies малко пред номер 15 Луисвил (9-2) с пет отбора, държащи поне осем победи в лигата, влизайки в четвъртък. Virginia Tech все още има гостувания срещу Cardinals и Notre Dame Notre Dame.

Н.К. Щат: N.C. Щат затваряше серия от три поредни домакински мача срещу класирани опоненти. Wolfpack спечели първите две срещу тогавашния съперник Северна Каролина и в понеделник срещу Луисвил. Това беше тътен край на този силен участък.

Virginia Tech: The Hokies са домакини на Boston College в неделя.

N.C. Щат: Питсбърг е домакин на Wolfpack в неделя.