Кларк се издига нагоре в списъка с голове в кариерата като номер 2 в Айова победи Уисконсин
AP News | 2024-01-17 | 06:16:34

АЙОВА СИТИ, Айова (АП) — Кейтлин Кларк отбеляза 32 точки, премествайки се на четвърто място в класацията за всички времена на NCAA Дивизия I за женски баскетбол, за да помогне на номер 2 Айова да победи Уисконсин с 96-50 във вторник вечерта.

Кларк вече има 3306 точки в кариерата си и изпревари Бритни Гринър от Бейлър (3283 точки) в списъка за всички времена с първия от два свободни удара при 7:02 до края на първото полувреме.

Кларк, водещият голмайстор на нацията с 30,9 точки на мач, пропусна първите си четири удара и не отбеляза гол от игра през първите девет минути на мача . Но тя завърши 8 от 18 от игра, 6 от 14 при тройки.

Кейт Мартин имаше 16 точки, а Сидни Афолтър имаше 12 за Hawkeyes (18-1, 7-0 Big Ten), които удължиха победната си серия до 15 мача.

Уисконсин (8-9, 1-6) беше в рамките на 21-17 през втората четвърт, преди Hawkeyes да продължат с 13-0. Баджърс се бориха до 40-28 по-късно през тримесечието, но Мартин и Кларк отбелязаха една след друга тройки в период от 34 секунди в последните две минути на четвъртината, докато Айова водеше с 46-30 на полувремето.

Хокийс, който имаше 25 асистенции при 29 гола от игра, отбеляза 15 тройки.

Сара Уилямс имаше 19 точки и 14 борби, за да поведе Баджърс.

Уисконсин: Язовците поддържаха темпото с Хоуки през първите 13 минути, преди да възникнат проблеми с фаловете. Уисконсин беше призован за 11 фаула през първото полувреме, изпращайки Айова до линията за наказателни удари 13 пъти. Това помогна на Хоуки да се отдръпне. Уисконсин беше отсъден за 25 фаула в мача.

Айова: Хокийс бяха без контузената второкурсничка Хана Стюлке, така че треньорът Лиза Блудър отиде с пост-комисия от титулярите Шарън Гудман, Адисън О'Грейди и A.J. Едигер. Тримата комбинираха 15 точки и 9 борби. Айова помете сериите за сезона с Badgers и има поредица от 29 победи в сериите за всички времена.

Уисконсин: домакин на Минесота на 23 януари.

Айова: Под номер 18 в щата Охайо в неделя.

___ Получавайте сигнали и актуализации за топ 25 на баскетбола на AP през целия сезон. Регистрирайте се тук ___ AP женски колежански баскетбол: https://apnews.com/hub/ap-top-25-womens-college-basketball-poll и https://apnews.com/hub/womens-college-basketball