Кларк вкарва 28 точки, 15 асистенции за номер 3 в Айова в 95-68, преодолявайки Мичиган в полуфиналите на Големите десет
AP News | 2024-03-09 | 01:49:19

МИНЕАПОЛИС (АП) — Кейтлин Кларк имаше 28 точки, за да попълни своя общ резултат за всички времена в NCAA и достигна рекорд за сезона с 15 асистенции, за да изведе третия в класирането Айова срещу Мичиган с 95-68 на полуфиналите на турнира от Големите десет в събота.

Хана Стюлке вкара 16 точки, Кейт Мартин добави 13, а Сидни Афолтър беше най-добрият универсален мач с 12 точки, осем асистенции, седем борби и две откраднати топки, докато Хоукийс (28-4) се приближиха на една победа от трета поредна титла от конферентен турнир.

Айова ще играе с Небраска за шампионата в неделя. Петият поставен Хъскърс победи осмия поставен Мериленд в събота, за да стигне до финала за първи път от 10 години.

С петогодишния гард Габи Маршал отново начело на усилията, Хокийс бяха блокирани и достигнати до максимум в защита. Те успокоиха избраната от първия отбор All-Big Ten Лайла Фелия през по-голямата част от мача, след като нейните рекордни за сезона 30 точки подхраниха 12-ата Индиана на четвъртфиналите в петък.

Фелиа имаше 21 точки и седем асистенции, Джордан Хобс вкара 14 точки, а Лорън Хансен добави 13 точки за Върколаците (20-13), а само 12 за 38 при удари за 2 точки. Мичиган направи първите си седем тройки и след първия си пропуск дълбоко в средата на втората четвърт вече изоставаше с 39-30.

Хоуки натрупаха предимство от 54-16 точки в боя, основано от всички подреждания, които направиха с рекордните си за сезона 30 асистенции, и отбелязаха пет тройки през четвъртата четвърт, за да завършат и зарадва доминираната от Айова публика, която се стича, за да види Кларк и приятели навсякъде, където играят.

След като пропусна 12 от 14 опита от дълбочина при четвъртфиналното поражение с 95-62 от Penn State, когато тя все още стана лидер за всички времена в NCAA по отбелязани 3 точки, Кларк намали малко външната си стрелба и остави вътрешната си точка гардът се разхлаби през първото полувреме.

Дали с разтягащи пасове с една ръка, подскачащи през корта, за да удари съотборниците си в крачка на почивката, или с бързо движение, за да подаде заден удар, разпределителната игра на Кларк беше в висока предавка.

Тя вкара тройка в началото на втората четвърт по време на серия от 9-0, която даде преднина на Хоуки завинаги, след което вкара пас зад гърба към Афолтер за тройка след почивка, започната от Кражбата на Мартин при следващото притежание.

Поставените под шесто място Уолвъринс вероятно си осигуриха мястото в турнира на NCAA, като победиха третия поставен Индиана. Прогнозите на ESPN определят Мичиган като един от последните четири големи отбора, които ще избегнат игрите за игра, но победа като тази със сигурност нямаше да навреди.