Кларк вкарва 32, докато Айова оцелява до върха в Западна Вирджиния, 64-54
AP News | 2024-03-26 | 04:48:06

АЙОВА СИТИ, Айова (AP) — Кейтлин Кларк вкара 32 точки и поставената под номер 1 Айова оцеля при едно от най-лошите си офанзивни изпълнения на сезон, за да победи номер 8 в схемата Западна Вирджиния с 64-54 в понеделник вечер в мач от втория кръг на турнира на NCAA за жени.

Hawkeyes (31-4) напреднаха, за да играят с номер 5 в схемата Колорадо в събота в Олбани 2 Регионален полуфинал.

Играта за три точки на Сидни Афолтър при 2:03 преди края, единственият гол от полето на Хокийс в четвъртата четвърт, даде преднина на Айова с 55-52. Кларк и Хана Стюлке затвориха мача с девет наказателни хвърляния, за да осигурят победата.

С изтичането на времето в последния домакински мач в кариерата си, Кларк, която стана голмайстор за всички времена в Дивизия I на NCAA сезон, обиколи игрището, правейки символ във формата на сърце с ръцете си, докато разпродаващата се публика аплодираше.

Айова влезе в мача като лидер на нацията с резултат от 92,8 точки на мач, но Hawkeyes бяха задържани най-ниската им обща точка за един мач този сезон. Айова стреля само 36,4% от полето.

Афолтер имаше 13 точки, докато Стюлке добави 12 точки и 11 борби.

Айова изглеждаше, че контролира мача след серия от 8-0 в последните 1:25 от третата четвърт, която даде Хоки води с 48-38. Но Западна Вирджиния отвори четвъртата четвърт със серия от 10-0, за да изравни мача с 5:18 до края, поставяйки последните минути.

От самото начало беше ясно, че това ще бъде игра на защита. Айова водеше само с 26-24 на полувремето, като и двата отбора преминаваха през засушавания.

Ястребовите очи водеха с 26-19, преди да заминат последните 4:50 от полувремето без точка, хвърляйки 27,3 процента през втората четвърт. Западна Вирджиния закъсня с почти пет минути през първата четвърт и в началото на втората четвърт без точка и не отбеляза за крайните 2:11 на полувремето. Двата отбора комбинираха само девет гола от игра през втората четвърт.

JJ Quinerly поведе Западна Вирджиния (25-8) с 15 точки. Кях Уотсън имаше 13 точки, а Джейла Хемингуей имаше 10 точки.