Кларксън отбелязва 27 точки, за да помогне на надигащия се Джаз да победи Нъгетс със 124-111
AP News | 2024-01-11 | 08:08:35

СОЛТ ЛЕЙК СИТИ (AP) — Джордан Кларксън имаше 27 точки и девет асистенции, за да изпрати Юта Джаз над Денвър Нъгетс със 124-111 в сряда вечер за деветата си победа в 11 мача.

След като победиха Филаделфия и Милуоки като гост, Юта спечели третата си победа за пет дни над елитен отбор, като победи защитаващия титлата на НБА.

Лаури Марканен добави 26 точки и 12 борби, Колин Секстън вкара 22, а Джон Колинс имаше 15 точки за Джаз (19-20), които стреляха 55% от игра и завършиха с 18 точки за бърз пробив.

Никола Йокич вкара 27 точки и стреля почти перфектно — 8 за 9 от пода и 10 от 12 на фаул линията — но не получи много помощ. Денвър спечели шест поредни гостувания след загубата на 6 декември от Лос Анджелис Клипърс.

Джамал Мъри вкара 17 точки, а Кентавиъс Колдуел-Поуп и Арън Гордън имаха по 12 за Нъгетс (26-13).

Джаз резервите, ключ към неотдавнашния скок на отбора, надминаха колегите си от Денвър с 53-38, когато Юта спечели шестата си поредна победа у дома.

Кларксън е лидерът на бандата от пейката и той стреля 12 за 19 и имаше три тройки заедно с пакет от подавания към съотборници за забивки и открити скокове.

След като изоставаха с 23, Нъгетс станаха агресивни, като използваха несъответствия на превключватели и караха силно към коша през третата четвърт. Джаз бяха в дузпата 4:07 минути след началото на периода и Нъгетс скоро стигнаха до 13.

Но внезапно неукротимият Джаз, който водеше с 25 точки през второто полувреме, отговори с бърз сериозен резултат от 9-2.

Йокич беше видимо разочарован, когато Маркканен при пилотиране върна джаза с 20. Той блъсна топката в корта и поклати глава, докато отиваше към тайм-аута.

Джазът затвори първото полувреме със серия 19-7, за да води със 71-53 на почивката. Кларксън, който имаше 16 точки и седем асистенции през полувремето, вкара или асистира за 11 от 13-те коша на Юта през втората четвърт.

В началото Джазът вкара шест поредни притежания и постигна рано 23-9 водят.

Нъгетс загубиха шест поредни загуби в Солт Лейк Сити. Последната им победа беше на 5 февруари 2020 г.

Nuggets: Приемете New Orleans Pelicans в петък вечер.

Jazz: Приемете Toronto Raptors в петък вечер.