Кларксън вкара 36, Джаз изпревари късметлия Пистънс в OT, 154-148
AP News | 2024-01-04 | 07:27:34

СОЛТ ЛЕЙК СИТИ (AP) — Джордан Кларксън вкара 29 от своите 36 точки след полувремето, а Лаури Марканен добави 31, докато Юта Джаз надживя тежък късмет Детройт Пистънс 154-148 в продълженията в сряда вечерта.

Един мач след първия си трипъл-дабъл, Кларксън удари тройка с кама при 1:44 до края на продълженията, за да даде на Джаз 149 -142 преднина.

Джазите спечелиха девет от последните си 12, най-добрият им период от сезона, преди да се изправят пред гостуване до Бостън, Филаделфия и Милуоки.

Марканен и Алек Бъркс си размениха тройки в последните 5 секунди от редовното време, за да пратят мача в продължения, където Джаз най-накрая контролираха мача и изпратиха Пистънс до 30-та загуба в последните им 31 мача.

Боян Богданович от Детройт отбеляза рекордните за сезона 36 точки, включително осем тройки, а Бъркс добави най-добрите за сезона 27 точки. И двамата прекараха значителна част от кариерата си в джаза.

Кейд Кънингам имаше 31 точки и 12 асистенции, но Пистънс удължиха своята серия от загуби от 17 мача, която продължава от първата им победа в Шарлът на 27 октомври.

С 15 секунди останал в редовното време, Богданович вкара тройка, за да изравни мача при 135-135, след като Кларксън направи укриване и вкара тройка в серия на Джаз 7-0.

Бъркс даде 132 на Пистънс -128 водят с 3:06 оставащи до края.

И двата отбора отбелязаха върхови точки за сезона дори преди продължението. За последно Юта отбеляза 150 точки при победа със 154-105 над Сакраменто на 28 април 2021 г.

Последният път, когато Джаз допусна 150 точки в мач, беше загубата със 150-104 от Голдън Стейт на 15 януари , 1986 г.

Юта изоставаше до средата на третата четвърт, когато Джаз превърнаха чифт променени топки в 3 от Симоне Фонтекио и бързото забиване на Кейонте Джордж.

Джаз поведе 95-92, но Пистънс не се отказаха и поведоха със 112-104 в началото на четвъртата четвърт зад Бъркс, който имаше 10 точки в последните 2:41 на третата, и Богданович, който отбеляза седмата си тройка, за да завърши скок.

Колин Секстън отбеляза 25 точки за Джаз, които спечелиха пет поредни у дома.

Пистънс загубиха седем мача тази година, след като увеличиха двуцифрената преднина. За последно те водеха с 10 при 49-39 през втората четвърт със скока на Богданович.

Пистънс: в Голдън Стейт в петък вечер.

Джаз : В Бостън в петък вечер.