Клеъри и Болдуин водят Пен Стейт над номер 11 Уисконсин с 87-83 за първа победа в ранглистата под Роудс
AP News | 2024-01-17 | 07:02:19

ЩАТСКИ КОЛЕЖ, Пенсилвания (AP) — Кание Клари вкара 27 точки, Ейс Болдуин младши добави 20 и Пен Стейт победи номер 11 Уисконсин с 87-83 във вторник вечерта за първата си победа над отбор от Топ 25 на AP под ръководството на треньора Майк Роудс.

Нитани лъвовете (9-9, 3-4 Big Ten) трябваше да се бият се върнаха от двуцифрен дефицит в предишните си две победи в конференцията този сезон. Този път те почти не изоставаха, тъй като изхвърлиха последния непобеден отбор от Голямата десетка в лигата.

AJ Storr отбеляза 23 точки, а Стивън Кроул добави 17 за Badgers (13-4, 5-1), които прекъснаха своята серия от шест победи след небрежен старт.

Водени от Болдуин, който изтощи тройка при първия си удар, Пен Стейт поведе с 12-2 за насладата на шумна публика, съставена предимно от студенти на Пен Стейт. Те имаха отсрочка от часовете, след като снежна буря удари Happy Valley рано през деня.

Феновете станаха по-шумни с напредването на мача и Пен Стейт запази предимството си за всички с изключение на 3:24.

След като намалиха дефицита до 39-35 на полувремето, Баджърс не взеха първата си преднина, докато не останаха 5:01. След това Макс Клесмит вкара тройка, която направи резултата 70-68.

Тяхната преднина нямаше да продължи. Nittany Lions държаха Storr и Wahl под контрол по време на серия 17-10, в която Ник Керн и Болдуин се комбинираха, за да направят 9 за 9 на линията за наказателни удари.

Пен Стейт се възползва от няколко Уисконсин проигра в първите пет минути, след което разчиташе на Клари и Керн, докато полувремето продължи.

Клеъри започна скок от 17-11, а Керн потопи един след друг кошове, за да даде най-голямата преднина на Пен Стейт, 29-17, с 6:56 за игра през първото полувреме.

ГОЛЯМО СНИМКА

Уисконсин: Баджърс започнаха небрежно и така и не се възстановиха. Те влязоха със средно малко над девет връщания на игра, но направиха осем само през първото полувреме.

Пен Стейт: Нитани лъвовете се върнаха добре, след като бяха ударени с 95-78 на тогавашния номер. 1 Purdue в събота. Това беше първата победа на Penn State над отбор от топ 15 от три години.

Уисконсин: домакин на Индиана в петък.

Пен Стейт: гостуване на Рътгерс в събота.