Клей Томпсън вкара 25, Стивън Къри отпадна през първото полувреме, докато Уориърс победиха Уизардс със 123-112
AP News | 2024-02-28 | 04:32:05

ВАШИНГТОН (АП) — Клей Томпсън вкара 25 точки в незабравима вечер за Стивън Къри, Крис Пол демонстрира стойността си за Уориърс в първия си мач от седем седмици, а Голдън Стейт победи Вашингтон Уизърдс със 123-112 във вторник вечерта.

Къри остана без гол през първото полувреме за първи път в редовния сезон от 23 ноември, 2012, срещу Денвър. Той пропусна първите си седем изстрела, шест от 3 точки - и три от тях въздушни топки, включително 32-футово вдигане на зумера на полувремето.

Къри влезе в дъската с тройка за 53 секунди в третата четвърт и Уориърс надиграха надпреварените Уизардс с 38-17 през периода. Той завърши с 18 точки и вкара 4 от 16 тройки, докато останалите Уориърс вкараха 17 за 30 отвъд дъгата.

Джонатан Куминга добави 21 точки за Голдън Стейт, който спечели 11 от 14 и се премести на девето място в Западната конференция, на процентни точки пред Лос Анджелис Лейкърс.

Тюс Джоунс имаше рекорд в кариерата си със 17 асистенции, като отбеляза 14 точки за Уизърдс, чието забавяне през целия сезон достигна 12 мача. Кайл Кузма имаше 27 точки и 12 борби, а Кори Киспърт и Марвин Бегли III вкараха по 20 за Вашингтон, където липсваха двама титуляри в лицето на Дени Авдия (контузия на лявата пета) и новобранеца Билал Кулибали (контузия на десния таз).

Къри не успя да вкара преди полувремето 16 пъти в кариерата си, включително веднъж в плейофите — на 10 май 2019 г. срещу Хюстън, когато отбеляза 33 точки през второто полувреме и изведе Уориърс до победа със 118-113. Всичките му други нулеви първи полувремена дойдоха през първите му четири сезона.

Пол, който пропусна 21 мача заради фрактура на лявата ръка, изискваща операция, игра със свежите крака на отпочинал 38-годишен играч. Той беше катализаторът за серия 19-4 през втората четвърт, която превърна дефицита на Уориърс от девет точки в преднина от шест точки, с тройка, открадната топка, две асистенции и две борби. Тримата го изпревариха Стив Неш за 32-ро място в историята на НБА. Той завърши с девет точки и шест асистенции за 22 минути.

Докато привържениците на Уориърс се обърнаха към Къри, в крайна сметка аплодираха за Пол, който се присъедини към Уориърс в извънсезонен обмен с Вашингтон за Джордан Пул . По средата на третата четвърт Пол застана за няколко секунди извън дъгата и когато никой не излезе да го пази, замахна 3, което изведе Голдън Стейт напред с 85-71, отивайки към резервната скамейка със смутена усмивка.

Късно в четвъртината той спокойно насочи съотборниците си към местата им на пода, докато беше пазен от Кисперт, след което отправи перфектен удар към Куминга за забивка и преднина на Уориърс с 98-75.

Преди мача Уориърс обявиха удължаване на договора на треньора Стив Кер, което той потвърди, че е за две години. AP по-рано съобщи, че е за 35 милиона долара.

Уориърс: В Ню Йорк в четвъртък вечерта за втория от четирите им мача на Източното крайбрежие.

Уизардс: В Лос Анджелис Лейкърс в четвъртък вечер, за да започне пътуване от три мача на запад.