Клей Томпсън вкара 32 точки, докато Стивън Къри почива, Уориърс победиха препъващия се Джаз със 118-110
AP News | 2024-04-08 | 05:01:19

САН ФРАНЦИСКО (АП) — Клей Томпсън вкара 32 точки и Голдън Стейт Уориърс избягаха от Юта Джаз рано по пътя към победа със 118-110 в неделя вечерта.

Уориърс спечелиха поне място в турнира за игра с четири отбора преди мача, когато Хюстън загуби със 147-136 след продължение от Далас.

От началния съвет Томпсън излезе, търсейки удара си, за да се справи с по-голямата част от головото натоварване в нощта, когато Стивън Къри беше оставен за почивка, а Крис Пол започна вместо него.

p>Треньорът Стив Кер използва 26-ата си комбинация от стартовия състав за сезона. Паузата даде на Къри няколко дни между мачовете. Той вече е играл в 71, най-много от 2016-17 г.

„Той имаше нужда от това, това са най-много мачове, които е играл от дълго време“, каза треньорът Стив Кер за 36-годишния играч двукратен MVP. „Ще му послужи добре за следващата седмица.“

Резервата Джони Джузанг отбеляза рекордните за кариерата си 27 точки със седем тройки, за да поведе Джаз при 12-то поредно поражение и 15-та загуба от 16. Те не са t спечели в Голдън Стейт от 9 февруари 2022 г. Кейонте Джордж добави 25 точки.

Томпсън вкара 12 за 23 с шест тройки и имаше 25 точки до полувремето за най-добрата си резултатна половина от сезона и първи с 25 или повече точки в първите две четвърти, откакто отбеляза 33 срещу Сънс на 13 март, 2023 г.

Томпсън уцели седем от първите си 10 опита с четири 3-ки, а Голдън Стейт се свърза с 8 от 12 3-ки през първата четвърт, за да поведе с 41-28 — третото време на Уориърс, отбелязвайки 40 или повече точки в началния период .

Джонатан Куминга се завърна след пропуснати шест мача с тендинит на двете колена и влезе от пейката, за да допринесе с 21 точки и 10 борби в шестия си пореден мач с 20 точки като резерва. Това съответства на Шарунас Марчулионис за повечето подобни мачове в историята на франчайз Warriors от 1977-78 г., когато започнаха да се записват титуляри.

Брандин Подзиемски направи своя 17-и мач с поне 10 точки, пет борби, пет асистенции — втори сред новобранците — завърши с 16 точки, седем борби и шест асистенции.

Уориърс също липсваха нападателят Андрю Уигинс за втори пореден мач поради болка в левия глезен.

Голдън Стейт спечели и трите срещи с Джаз този сезон — общо четири поредни — и отбори се срещат за последен път следващата неделя в Chase Center, за да приключат редовния сезон.

Jazz: Домакин Денвър във вторник вечер.

Warriors: At Лос Анджелис Лейкърс във вторник вечер, като спечели последните два мача.