Клейтън Келър отбеляза в 3-ти пореден мач, когато Койотс победи Шаркс с 5-2
AP News | 2023-12-22 | 08:32:34

САН ХОСЕ, Калифорния (AP) — Клейтън Келър вкара третия си гол в три мача и Аризона Койотс победи Сан Хосе Шаркс с 5-2 в четвъртък вечерта, за да удължат поредицата си от победи до четири.

Келър, който води Койотите по точки, вкара 12-ия си гол за сезона във втория период като част от вечер за три точки. Той взе извеждащ пас от Алекс Керфут в атакуващата зона и нахлу сам във вратаря на Шаркс Макензи Блекууд, като го победи през краката с бекхенд.

Келър и Керфут имаха гол и две асистенции, а Майкъл Кеселринг и Лоусън Краус също отбелязаха за Аризона. Карел Веймелка направи 29 спасявания при победата.

Антъни Дюклеър и Филип Задина отбелязаха за Шаркс, които загубиха четири поредни и влязоха в деня наравно с Чикаго за най-малко точки в НХЛ.

Койотите, в разгара на плейофната картина, са в гореща серия, след като отпаднаха четири поредни по-рано този месец. Това беше втората победа на Аризона над Сан Хосе за седмица, като Койотс победиха Шаркс с 1-0 миналия петък у дома.

След нулева първа част, Аризона пое контрола във втората с три гола. Кеселринг изведе Койотите напред в резултата 4:58, отбивайки пас на Келър над ръкавицата на Блекууд.

Дюклеър отговори за Акулите с пробивен гол. След отклоняване на Фабиан Зетерлунд, Дюклер взе шайбата от своя край, премина покрай двама защитници с плоски крака и измина дистанцията за изравнителен гол, преди Келър да върне преднината на Аризона две минути по-късно.

Керфут добави гол в 12:56 на секундата, като вкара шайбата със скейта си след центриране на Ник Шмалц. Видео прегледът установи, че Керфут не е ритнал шайбата.

Голът на Zadina в началото на третия период намали преднината в полувремето, но Keller и Kerfoot комбинираха с Schmaltz за tic-tac toe гол, за да върнат на Arizona застрахователния гол.

Шон Дурзи от Аризона се завърна в състава на защитата, след като пропусна последните пет мача заради контузия в долната част на тялото. Той записа асистенция за гол на Келър.

Койоти: в Колорадо в събота.

Акули: във Ванкувър в събота.