Клипърс изградиха преднина от 31 точки през първата четвърт, издържаха до късно, за да победят Сънс със 105-92
AP News | 2024-04-10 | 06:40:32

ФИНИКС (AP) — Ръсел Уестбрук имаше 16 точки, 15 борби и 15 асистенции за първия си трипъл-дабъл за сезона и 199-и в кариерата му, а Лос Анджелис Клипърс изградиха преднина от 31 точки през първата четвърт, преди да удържат победата със 105-92 над Финикс Сънс във вторник вечер.

Беше смущаващо. ранно показване за Слънцата, които се борят да останат извън турнира за игра в Западната конференция. В крайна сметка те се събраха, за да намалят разликата до 91-84 при 6:45 оставащи наказателни удара на Брадли Бийл, но не можаха да се доближат.

Клипърс спечелиха четири поредни победи и седем от осем. Те са домакини на Сънс в сряда във втория мач от серията домакинства.

Пол Джордж поведе Лос Анджелис с 23 точки, докато Ивица Зубак добави 17 точки и 13 борби. И петимата титуляри отбелязаха двуцифрен брой голове.

Финикс стреля само 2 от 19 от полето в първата четвърт, докато освиркванията ставаха все по-силни от публиката на домакините. Лос Анджелис поведе с 35-4 за по-малко от 10 минути, когато Финикс остана почти шест минути без гол.

Феновете саркастично аплодираха, когато Девин Букър удари два наказателни удара, за да спре сушата.

Кевин Дюрант поведе Слънцата с 21 точки, докато Бийл имаше 19. Букър завърши с 12, стреляйки само 1 от 11 от полето.

Клипърс продължиха да градят преднината си във втория. Боунс Хайланд отбеляза тройка, която направи 51-14 – което беше най-голямата преднина за вечерта – и Лос Анджелис поведе с 66-33 на почивката на полувремето.

Букър, Кевин Дюрант и Бийл комбинираха 4 от 25 удара от полето преди почивката. Слънцата изпуснаха две поредни победи.

Финикс показа малко живот през третата четвърт, намалявайки разликата до 84-68, насочвайки се към четвъртата. Треньорът Франк Фогел избра състав от петима гардове през по-голямата част от второто полувреме, надявайки се, че Слънцата ще успеят да се върнат в мача.

Всъщност проработи за известно време, но те не успяха да преодолеят 8 -от-35 стрелба (23%) от 3 точки.

И двата отбора бяха с малко играчи, въпреки че Клипърс бяха в по-лоша форма. От Лос Анджелис липсваха звездите Джеймс Хардън (крак) и Кауай Леонард (коляно). Финикс игра без титулярния център Юсуф Нуркич, който има изкълчен десен глезен.

Това беше последният домакински мач за сезона за Слънцата, които затварят редовния сезон с три гостувания срещу Клипърс, Кингс и Timberwolves.