Клипърс използват четвърт от 21 точки на Хардън при победа над Уизърдс, но губят Уестбрук заради счупена ръка
AP News | 2024-03-02 | 08:00:19

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Джеймс Хардън отбеляза 21 от своите 28 точки през втората четвърт и Лос Анджелис Клипърс победиха Вашингтон Уизардс 140-115 в петък вечер.

Кауай Леонард добави 27 точки, а Пол Джордж вкара 22 при завръщането си, след като пропусна два мача поради контузия в коляното. Клипърс загубиха гарда Ръсел Уестбрук през първото полувреме, след като той счупи лявата си ръка.

Уестбрук, който имаше шест точки и една асистенция за 10 минути от пейката, изглежда получи контузията, опитвайки се да мушка топката далеч от Джордан Пуул с 10:01 преди края на втория. Уестбрук напусна при оставащи 8:10 във втората четвърт и не се върна.

Кайл Кузма имаше 32 точки, но Уизардс загубиха своя 14-и пореден мач. Пул имаше 16, а Дени Авдия се включи с 14 във втората вечер на двубой, след като падна от Лейкърс в продълженията в четвъртък.

Изигравайки първия си мач, откакто намалиха преднината си от 19 точки в четвъртата четвърт срещу Лейкърс в сряда, Клипърс изляха разочарованието си от заклатените Уизърдс.

Хардън поведе атаката през втората четвърт, като стреля 7 за 9, включително събори четири поредни тройки с проверка от голямо разстояние за акцент. Той изравни най-високата си точка в кариерата си по точки в период, съответстващ на четвъртата му четвърт в Индиана на 18 декември. Хардън помогна на Клипърс да се покачат с цели 19, преди да поведат със 79-64 на полувремето.

Джордж, който пропусна домакинските загуби от Сакраменто и Лейкърс, не показа вредни ефекти, тъй като вкара 11 точки през първата четвърт. Той имаше 17 на полувремето.

Кузма даде всичко от себе си, за да задържи Вашингтон в него с блестящите 26 точки през първото полувреме. Той имаше 10 за 14 стрелби, 5 за 7 от 3, но не получи много помощ от съотборници, особено от далечно разстояние.

Уизардс: в Юта в понеделник.

Клипърс: в Минесота в неделя.