Клипърс печелят петата си поредна победа със 115-96 над Селтикс. Това беше едва 2-ра домакинска загуба за Бостън
AP News | 2024-01-28 | 04:57:03

БОСТЪН (АП) — Кауай Леонард вкара 26 точки само за 29 минути и Лос Анджелис Клипърс победиха Бостън Селтикс със 115-96 в събота вечер.

Пол Джордж добави 17 точки за Клипърс, които използваха серия от 21-0 през третата четвърт, за да спечелят петата си поредна победа и да отмъстят за загубата с 37 точки у дома от Бостън през декември. Леонард, Джордж и останалите титуляри на Лос Анджелис прекараха цялата четвърта четвърт.

Това беше най-неравностойната загуба за сезона за Бостън, който загуби едва за втори път у дома след началото на сезон 20 -0 в TD Garden.

Джейсън Тейтъм поведе Бостън с 21 точки. Но Селтикс колективно стреляха само 35% от полето (36 от 101) и 25% (10 от 40) от диапазона за 3 точки.

Клипърс не показаха никакъв ефект от играта през втората вечер на двубой, увеличавайки преднината си от 16 точки на полувремето до 36 през третата четвърт. Те завършиха с 64 точки в боя.

Лос Анджелис използва вътрешността на защитата на Селтикс, която беше без 7-футовия Кристапс Порзингис, който седеше с изкълчен ляв глезен.

Не се очаква центърът да пропусне много време, но присъствието му беше пропуснато срещу отбора на Клипърс, който ускори Бостън в полукорта, принуждавайки Селтикс да се задоволят с скок удари.

Всичко беше ясно през третата четвърт, когато Лос Анджелис направи серия от 21-0, за да вземе предимство от 79-46. Участъкът включваше технически фал на Тейтъм и освирквания от също толкова разочарована домакинска публика.

В събота беше вторият мач от гостуването на Клипърс със седем мача, което е най-високо за сезона. Това също отбеляза началото на седем мача домакинство за Бостън, което е най-дългото за сезона.

Клипърс водеха с цели 18 през първото полувреме и имаха преднина от 55-39 на полувремето. Лос Анджелис държеше Селтикс само на 29% от терена и 4 за 23 (17%) отвъд дъгата в началните 24 минути.

Селтикс започнаха безпроблемно, изравнявайки сезонно ниско по точки в първата четвърт (21). Те също изкараха цялото първо полувреме, без да регистрират точка за втори шанс.

Клипърс: в Кавалиърс в понеделник.

Селтикс: домакин на Пеликанс в понеделник.