Клипърс победиха Сънс със 138-111 за втори път в рамките на 5 дни зад Джордж и Зубак
AP News | 2024-01-09 | 08:08:48

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Пол Джордж вкара 25 точки, Ивица Зубак добави 19 и Лос Анджелис Клипърс победиха Финикс Сънс със 138-111 за втори път от пет дни в понеделник вечер.

Джеймс Хардън имаше 19 точки, седем борби и 10 асистенции за Клипърс, които победиха със 131-122 във Финикс миналата сряда и спечелиха шест от общо седем. Кавай Леонард добави 17 точки.

Кевин Дюрант вкара 20 от своите 30 точки през първото полувреме за Слънцата. Те изпуснаха втория си пореден мач, като играха един срещу друг. Девин Букър завърши с 20 точки, а Брадли Бийл имаше 15 точки.

Джордж и Хардън имаха по 15 точки през първото полувреме, когато Клипърс записаха най-добрите за сезона 67%, за да водят със 71-63 на почивката. Слънцата стреляха 51%, но никога не водеха с повече от пет точки.

Клипърс увеличиха преднината си до 15 точки в третия, когато направиха шест тройки от четирима различни играчи. За мача те стреляха с 62% и имаха двуцифрени числа и от петимата титуляри.

Грейсън Алън и Дюрант, двамата най-добри стрелци по 3 точки в НБА, бяха комбинирани 4 от 9 от далечно разстояние.

Мачът от миналата седмица беше оспорван, в който и двата отбора се оплакаха от съдийството. Този път всичко беше свързано с получаването на добри удари.

Клипърс стреляха 53 от 85, направиха 15 тройки и уцелиха 17 от 23 наказателни хвърляния. Те контролираха дъските 44-25 и надиграха Слънцата в боята 62-42, докато се подобряваха до 15-4 у дома.

Клипърс доминираха четвърти, започвайки със серия 17-5, включително 15 поредни, за да се покачат със 118-96. Петима различни играчи отбелязаха, включително Норман Пауъл, който завърши с 14 точки извън пейката.

Сънс: Посещение на Лос Анджелис Лейкърс в четвъртък.

Клипърс: домакин на Торонто Раптърс в сряда.