Клипърс удържат Трейл Блейзърс с малко играчи 132-127 за 4-та поредна победа
AP News | 2023-12-12 | 08:32:19

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Кауай Леонард вкара 34 точки и Лос Анджелис Клипърс победи Портланд Трейл Блейзърс с малко играчи със 132-127 в понеделник вечер за четвъртата им поредна победа.

Джеймс Хардън добави 20 точки, осем борби и осем асистенции. Пол Джордж имаше 20 точки, осем борби и осем асистенции, а Ивица Зубац имаше 18, докато Клипърс се подобриха до 9-3 в последните си 12 мача, откакто приключиха най-лошия пропуск от шест мача за сезона.

Портланд остана без Деандре Айтън, който пропусна третия си пореден мач, и Малкълм Брогдън, който изпусна втория си пореден мач. И двамата имат болки в дясното коляно.

Анферни Саймънс отбеляза рекордните за кариерата си 38 точки, а Шаедън Шарп добави 27 за Блейзърс, които паднаха до 0-8 срещу Запада като гост.

Саймънс беше перфектен на линията за наказателни удари, постигайки рекорда за кариерата си от 13 в четвъртия си мач за сезона. Той се завърна миналата седмица, след като пропусна 18 мача заради разкъсана връзка на десния палец.

Блейзърс направиха рекордните за сезона 19 тройки. Саймънс имаше пет, а Шарп имаше четири.

Кошът на Шарп даде на Портланд първата преднина от четвъртия мач, 121-120, след като изоставаше с шест.

Отборите си размениха преднина от една точка, като Терънс Ман отбеляза чифт наказателни удара, за да изведе Клипърс напред със 124-123. Джордж вкара, а Леонард вкара още две свободни хвърляния за преднина от пет точки.

Саймънс беше фаулиран от Джордж и накара и двамата да дръпнат Блейзърс в рамките на три с 16 секунди преди края. Забивката на Саймънс остави Портланд да изостава със 130-127, преди Джордж да уцели две наказателни удара, за да подпечата победата.

Клипърс затвориха трети с висок резултат при серия 12-5, която им даде преднина от 105-99.

Блейзърс отбелязаха 10 тройки в периода, включително пет поредни в началото, но никога не водеха с повече от пет точки. Ръсел Уестбрук вкара седем поредни гола в серия на Клипърс, което им върна контрола.

Портланд изтри двуцифрен дефицит във втория и взе първата си преднина с кош на бившия Клипър Моузес Браун, който отбеляза 8 -0 бягане. Кошът на Джордж изведе Клипърс напред с 66-65 до полувремето.

Клипърс вкараха 79% през първата четвърт, създавайки преднина от 14 точки зад 14-те точки на Зубак.

Трейл Блейзърс: Приемете Юта Джаз в четвъртък, за да отворите домакинство от пет мача.

Клипърс: Приемете Сакраменто Кингс във вторник, за да завършите връщане към -назад.