Клипърс завършват с подхлъзване без Ленард, рали, за да победят Хорнетс 113-104
AP News | 2023-12-27 | 08:24:32

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Джеймс Хардън отбеляза 20 от своите 29 точки през първото полувреме и Лос Анджелис Клипърс се събраха за победа със 113-104 над Шарлът Хорнетс във вторник вечерта, за да сложи край на поредицата от две загуби.

Пол Джордж вкара 25 точки, а Ивица Зубак добави 18 точки с 14 борби, като Клипърс спечелиха за първи път от три мача след Кауай Леонард е отстранен с контузия на ляво бедро. Провалът на Лос Анджелис от два мача последва серия от девет победи.

Клипърс спечелиха три дни, след като погълнаха загуба от 37 точки у дома срещу Бостън Селтикс.

Майлс Бриджис вкара 21 точки с 11 борби, докато Тери Розиър и Пи Джей Уошингтън добавиха по 18 за Хорнетс, които загубиха своя осми пореден мач. Шарлът е 1-10 през декември, всички без ЛаМело Бол (глезен), който не е играл от 26 ноември.

Ник Ричардс добави 13 точки и 10 борби за Шарлът. Розиър пропусна съботния мач срещу Денвър Нъгетс поради болки в дясното коляно, докато Брандън Милър (глезен) не игра във вторник.

Клипърс водеха с цели 10 точки през първото полувреме, преди Хорнетс да дръпнат с 55-50 на почивката. Отново Лос Анджелис водеше с 10 точки през третата четвърт при 75-65 при тройка на Джордж.

Шарлът открадна инерцията, като започна серия от 26-9, за да поведе с 91-84 с 9 :29 остават. Завръщането на Хорнетс включва серия от 11-2, за да започне четвъртата четвърт.

Клипърс показаха чувство за спешност, като отбелязаха три тройки по време на серия 19-2, за да поведат със 103-93 с Остава 3:58. Зубак отбеляза шест точки в серия, включително последните четири.

Тройка на Джордж при оставащо време 1:26 даде преднина на Клипърс със 111-100.

Хорнетс: в Лос Анджелис Лейкърс в четвъртък.

Клипърс: Дом срещу Мемфис Гризлис в петък.