Кнехт отбелязва 36 точки, докато номер 5 Тенеси се възстановява, за да победи Джорджия с 85-79
AP News | 2024-01-13 | 21:57:49

АТИНА, Джорджия (AP) — Далтън Кнехт отбеляза 36 точки, включително тройка за зелено напред, по-малко от 2 минути до края , и номер 5 Тенеси се възстанови, след като загуби преднина от 14 точки, за да победи Джорджия с 85-79 в събота и да прекрати поредицата от 10 победи на Булдогс.

Тенеси (12-4, 2-1 Югоизточен Conference) поведе с 42-28 през първото полувреме и изоставаше с 11 точки, 75-64, преди да се възстанови в последните минути.

Тройката на Knecht даде преднина на Vols с 81-79. Старшият гард добави два наказателни удара с оставащи 16 секунди, за да увеличи предимството.

Джабри Абдур-Рахим поведе Грузия (12-4, 2-1) с 21 точки.

Грузия използва серия от 15-0, за да заличи дефицит от 14 точки, преди да види края на четвъртата най-дълга победна серия в историята на училището. Булдогс не получиха първата си победа над отбор от топ 5 от 17 януари 2004 г., когато победиха номер 5 Кентъки с 65-57 в Rupp Arena.

Тенеси се прегрупира след загуба със 77-72 от Мисисипи Стейт в сряда.

Волс заплашиха да направят мача недостижим в края на първото полувреме, когато кражба и кош от Закай Цайглер дадоха на Тенеси преднина от 42-28.

Тройка на Блу Кейн от Джорджия, родом от Ноксвил, Тенеси, беше връхната точка на серия от 9-0 на Булдогс, за да затворят първото полувреме, оставяйки Волс с преднина от 42-37 на полувремето. Волите пропуснаха последните си седем удара от полето, за да затворят полувремето.

Абдур-Рахим и Ноа Томассон откриха второто полувреме, като отбелязаха тройки, удължиха серията до 15-0 и дадоха преднина на булдогите с 43-42.

Треньорът на Волс Рик Барнс извика таймаут по-малко от 1 минута след полувремето. Покриване на Джосая-Джордан Джеймс от Тенеси сложи край на серията на булдогите, но Джорджия запази инерцията си. Последователни кошове на Томассън, включително тройка, дадоха преднина на Джорджия с 69-58.

Cain потопи две тройки през последните 7 минути, включително скок, след като Тенеси дръпна в рамките пет точки при 75-70.

Томасон, който пропусна първите си четири стрелби, отбеляза 14 точки.

ГОЛЯМА КАРТИНКА

Тенеси: Vols имаха предимство от 46-38 в борбите, включително предимство от 30-16 през първото полувреме, но им липсваше достатъчна дълбочина на отбелязване, за да успеят да постигнат тази сила до последните минути. Кнехт, който вкара пет тройки, се присъедини към Цайглер, който имаше 18 точки, и Джонас Айду, с 10, като единствените играчи на Тенеси с двуцифрен брой голове.

Джорджия: Дълбочината беше ключова за успеха на булдогите. Джорджия имаше предимство от 30-11 при отбелязване на точки от пейката. Ар Джей Мелендес и Сайлъс Демари младши отбелязаха по 13 точки. ... Последната поредица от 11 победи на Джорджия е през сезон 1947-48.

Тенеси: домакин на Флорида във вторник вечер.

Грузия : Посещение на Южна Каролина във вторник вечер.