Коби Уайт отбелязва най-високите за кариерата си 42 точки, докато Булс надминава Хоукс със 131-116 в игра за игра
AP News | 2024-04-18 | 06:32:48

ЧИКАГО (AP) — Коби Уайт отбеляза рекордните за кариерата си 42 точки и Чикаго Булс напредват в играта -в турнира, нокаутирайки Атланта Хоукс с победа със 131-116 в сряда вечерта.

Уайт, чийто предишен рекорд беше 37, вървеше силно към ръба през целия мач и накара феновете да скандират името му надолу разтегнете, докато Булс се търкаляха покрай Хоукс. Чикаго гостува на Маями в петък, за да се бори за номер 8 в плейофите на Източната конференция и мач от първия кръг с Бостън. Хийт загубиха със 105-104 от Филаделфия в сряда.

Дежунте Мъри поведе Атланта с 30 точки. Но Хоукс отново останаха недостатъчни, след като загубиха последните си шест мача от редовния сезон.

Никола Вучевич имаше 24 точки и 12 борби за Чикаго. Демар Дерозан завърши с 22 точки и 9 асистенции.

Айо Досунму добави 19 точки, след като пропусна последните четири мача от редовния сезон поради натъртване на десния квадрицепс, а Булс стреляха 56,8% от игра.

Трей Йънг и Клинт Капела от Атланта вкараха по 22. Йънг, който пропусна 23 мача в края на редовния сезон заради скъсано сухожилие на лявото си кутре, направи 10 асистенции, но направи шест загуби. Капела вкара 17 борби. Богдан Богданович добави 21 точки.

Биковете водеха с 88-85, когато Вучевич вкара тройка при 4:59 до края в третата четвърт, за да започне серия от 17-2.

Уайт накара феновете да реват, когато вкара на спретнато завъртане около Йънг и захрани режещия Джавонте Грийн за забивка. След това Уайт вкара гол при пауза след блок от Далън Тери, за да направи резултата 105-87 при 1:27 до края на третия.

Биковете водеха с 40-22, след като затвориха първата четвърт със серия 16-2, прекъсвана от забивка на Далън Тери след кражба от Алекс Карузо. Йънг допусна пет подигравания през периода.

Хоукс бързо се завърнаха, като завъртяха 14 прави, за да започнат втория. Булс си върнаха преднината до 58-44 в средата на четвъртината, когато Досунму, който се въртеше, блокира Де’Андре Хънтър, предизвиквайки огромен рев от тълпата, а ДеРозан проби за три точки.

Хоукс направиха нов тласък към края на полувремето, като дръпнаха в рамките на три в последната минута. Но Карузо отговори на забивка на Капела с 3 и Чикаго се отправи към съблекалнята с преднина от 73-67.

Булс: Булс и Хийт се разделиха четири игри, като всеки отбор печели по една на път. ___