Коби Уайт вкарва 24, след като Булс прекъсна поредицата от шест победи на 76-ърс със 108-104 победа
AP News | 2023-12-19 | 04:48:33

ФИЛАДЕЛФИЯ (AP) — Коби Уайт вкара 24 точки и Чикаго Булс удържаха, за да прекъснат шестте мача на Филаделфия 76-ърс победна серия със 108-104 победа в понеделник вечерта.

Бившият Sixer Никола Вучевич вкара 23 точки, докато Демар Дерозан добави 15 за Булс (11-17),

Джоел Ембийд имаше вкара 40 точки и 13 борби, 11-ият му пореден мач с 30 или повече точки и 10 или повече борби. Tyrese Maxey добави 29 точки при първата загуба на 76ers от отбор без рекорд за победи този сезон.

Филаделфия беше единственият отбор в Източната конференция, който беше непобеден срещу отбори, които бяха .500 или по-малко през сезона (12-0). Предишните пет победи на Сиксърс, срещу Атланта, Вашингтон, Детройт два пъти и Шарлът, дойдоха със средно 31,8 точки.

Чикаго преодоля ранен дефицит от 12 точки благодарение на горещата стрелба на Уайт през първото полувреме, когато той отбеляза 16 точки, когато Булс откриха преднина от 55-44.

Тази разлика щеше да набъбне до 12 след три четвърти, преди резервната скамейка на Сиксърс да се върне обратно в мача и да даде кратка преднина на Филаделфия с 89-87 след тройката на Макси. Въпреки това, Чикаго успя да се отърве от него и отговори с поредица от 13-2, която даде на Булс преднина от осем точки само три минути преди края.

ДеРозан би ударил три от четири наказателни удара в играта намалява секунди, за да натрупа преднина. Последният опит на Филаделфия да изравни или да поведе се провали, когато Ембийд изгуби топката, докато се качваше за пробив.