Кофер отбелязва 19, за да поведе Грамблинг Стейт пред Монтана Стейт с 88-81 в OT от първите четири
AP News | 2024-03-21 | 03:24:18

ДЕЙТЪН, Охайо (AP) — Джимел Кофер вкара всичките си 19 точки през второто полувреме и продълженията и Грамблинг Стейт се съвзе от дефицит от 14 точки, за да победи щата Монтана с 88-81, за да спечели първата си победа в турнира на NCAA в историята на програмата в първата четворка във вторник вечер.

Шампионът на Югозападната атлетическа конференция Тигърс (21-14) напредва като поставеният под номер 16 в региона на Средния запад да играе с поставения под номер 1 Пърдю в петък вечер в Индианаполис.

Робърт Форд III направи петата си тройка в мача, за да изравни играта на 78 за големия Шампиони на турнира Sky Conference с 2:02 до края на продълженията, но Грамблинг замрази играта от линията за наказателни удари с осем поредни точки.

Монтана Стейт (17-18) направи 1 от 6 във финалното 1: 27.

Бърнет и Джордън Смит имаха по 18 точки за Тигрите.

Грамблинг Стейт, който играеше в турнира на NCAA за първи път въпреки старта с 2-10 на сезон, постигна скок през второто полувреме, като направи серия от 21-6, изтривайки дефицита си от 42-33 на полувремето. Кофер, който не игра през първото полувреме, се обърна в пауза като част от индивидуална серия с 6-0, давайки на Тигрите първата преднина от второто полувреме 60-59 с 5:47 оставащи до края.

Кофер изравни резултата с 34 секунди до края, за да го завърже на 72, а Брандън Уокър от Монтана Стейт пропусна потенциално подаване с 9 секунди до края, за да изпрати мача в продължения.

Монтана Стейт отбеляза 63% удар през първото полувреме и имаше преднина от цели 14 в третото си поредно участие в турнира на NCAA.

Форд имаше 26 точки, включително шест тройки.

Първата четворка отиде до продължения за първи път, откакто Нотр Дам победи Рутгерс с 89-87 в двойно продължение през 2022 г.

___

AP March Madness bracket: https:// apnews.com/hub/ncaa-mens-bracket и покритие: https://apnews.com/hub/march-madness