Коко Гауф се отправя към Откритото първенство на Австралия с висока увереност след победата в Оукланд
AP News | 2024-01-08 | 02:32:35

УЕЛИНГТЪН, Нова Зеландия (AP) — Шампионката от Откритото първенство на САЩ Коко Гауф ще се отправи към Откритото първенство на Австралия с по-голяма увереност в своята форма и фитнес, след като победи Елина Свитолина в три сета във финала на Окланд Класик.

Третият в ранглистата Гауф стана едва четвъртият играч, който печели последователни сингълове в Окланд, постигайки постижението на 19-годишна възраст.

Гауф не пропусна нито един сет по пътя към първата си титла в Окланд през 2023 г. и удължи тази серия до девет мача, когато достигна финала в неделя, отново без да загуби сет.

Но тя загуби първия сет срещу втората поставена Свитолина и трябваше да положи много усилия, за да спечели мача с 6-7 (4), 6-3. 6-3 за малко под три часа. Преди това тя беше прекарала само четири часа на корта в четири мача и бе загубила само 15 гейма по пътя си през полуфиналите.

Нейният сервис, който беше страхотен компонент от мачовете й през турнира – тя сервира 10 аса при победата над американката Ема Наваро с 6-3, 6-1 на полуфинал – я изостави в неделя. Тя сервира само три аса, но смеси тези със седем двойни грешки и трябваше да намери нови начини да спечели точки срещу издръжливата Свитолина, която достигна най-високото в кариерата си класиране от три през 2017 г.

Финалът се превърна в тежката тренировка, от която Гауф се нуждаеше, преди да се отправи към първия мейджър за сезона в Мелбърн. Ако беше продължила напредъка си сравнително без усилие през турнира, тя може би нямаше да е толкова добре подготвена за суровата игра на Големия шлем.

„Това ми дава много увереност, особено понякога, когато играеш турнир и някои от мачовете вървят доста лесно за резултата“, каза Гауф. „Беше страхотно да видя как успях да реагирам под натиск, особено след като загубих първия сет, когато бях буден.

„Така че съм доволен от психическата битка, която показах днес. Има неща, които мога да подобря, но като цяло съм доволен от нивото, което играх тази седмица, изигравайки пет мача.”

Гауф пренесе своята форма в Окланд на Откритото първенство на Австралия миналата година, като изравни най-добрия си резултат в Мелбърн, достигайки до четвъртия кръг. Тя спечели първата си голяма титла на US Open.