Колин Секстън отбеляза рекорд за сезона 26 точки, Джаз победи Никс със 117-113
AP News | 2023-12-14 | 06:56:04

СОЛТ ЛЕЙК СИТИ (AP) — Колин Секстън отбеляза рекорд за сезона 26 точки, Лаури Марканен подчерта завръщането си на корта с 23 точки и Юта Джаз победи Ню Йорк Никс със 117-113 в сряда вечерта.

След като пропусна осем мача поради разтегнато сухожилие на лявото коляно, Маркканен вкара както вътре, така и в периметъра и беше забавен само от минутно ограничение. За 25 минути Маркканен вкара 7 за 13 от игра, имаше четири тройки и осем борби.

Тален Хортън-Тъкър вкара 13 от своите 15 точки за Юта през четвъртата четвърт, предимно в 16- 0 серия, която преодолява третата и четвъртата четвърт.

Джулиъс Рандъл имаше 32 точки и 12 борби за Ню Йорк, но вкара само две наказателни удара през четвъртата четвърт. Той надхвърли 30 точки за трети път в последните четири мача, но беше принуден да бъде подавач през цялата част.

Джейлън Брънсън вкара 23 точки, а Донте Дивинченцо добави 20 за Никс. Те загубиха три поредни мача на пътя и се изправят пред още четири мача на пътя в това пътуване.

Джазовете водеха със 106-89, преди Никс да се върнат яростно, за да се доближат до 115-112.

Джош Харт и Брънсън пропуснаха 3s, за да изравнят резултата. Кели Олиник получи втори борд, беше фаулиран и направи две свободни хвърляния, за да завърши.

В първия си старт за сезона Секстън направи седем асистенции, докато Олиник имаше девет точки, 10 борби и осем асистенции тъй като Юта спря плъзгането от три едностранни загуби подред

Никс: във Финикс в петък вечер.

Джаз: в Портланд в четвъртък вечер.