Колорадо използва силно второ полувреме, за да победи Канзас Стейт
AP News | 2024-03-24 | 22:40:18

МАНХАТЪН, Канзас (AP) — Тамея Садлър вкара всичките си 10 точки през второто полувреме, за да поведе балансирана голова атака и поставената под номер 5 Колорадо победи четири -поставен Канзас Стейт 63-50 в неделя, за да премине към Sweet 16.

Бъфалъс (24-9) ще се изправят срещу победителя от мача в понеделник между номер 1 в схемата Айова и номер 8 в схемата Западна Вирджиния Събота в Олбъни, Ню Йорк.

Това беше първата разпродажба на домакините за Канзас Стейт, откакто те бяха домакини на номер 1 UConn на 11 декември 2016 г.

Колорадо, който имаше шестима играчи с девет или повече точки, използва серия от 11-2 през третата четвърт, за да грабне най-голямата си преднина в играта при 48-41. Бъфалос надиграха K-State с 19-7 през третата четвърт, за да поведат с 52-42 в четвъртата четвърт.

Дивите котки (26-8) имаха множество шансове да намалят дефицита до три в четвъртата четвърт, но не можа да накара ударите да паднат.

Габи Грегъри вкара 12 точки, за да поведе Канзас Стейт. Айока Лий добави 10 точки, 11 борби и 6 блокади.

Нито един отбор не успя да овладее контрола през първото полувреме. Първата четвърт завърши с равен резултат 14. Канзас Стейт използва серия от 8-0 в началото на втората четвърт, за да създаде предимство от 22-15, най-голямото от двата отбора до този момент.

Серена Съндел отбеляза тройка по-късно през четвъртината и потопи съпътстващо наказателно хвърляне, за да даде преднина на K-State с 33-24. Но Колорадо отговори с серия от 9-0, за да изравни играта при 33-33.

ИЗВОД

Колорадо: Бъфалос не бяха уплашени от пристрастията на публиката. Всеки път, когато K-State грабнеше инерцията и тълпата ставаше по-шумна, Buffs отвръщаха.

Щат Канзас: Дивите котки ще бъдат напълно различни през следващата година без Лий, който закотвя средата в нападение и защита. С 13 асистенции K-State постави училищен рекорд за асистенции в сезон с (631). И с осем блока, Wildcats установи училищен рекорд за блокове в сезон 178.

Колорадо: Бъфалос ще отидат в Олбъни, за да играят с победителя от мача в понеделник между Номер 1 в семената Айова и номер 8 в Западна Вирджиния.

Щат Канзас: Дивите котки са готови за сезона.