Колорадо се съживява от 16 точки надолу, за да победи USC 92-89 в двойно OT
AP News | 2024-02-18 | 08:08:34

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Кей Джей Симпсън вкара 30 точки, а Колорадо се събра от 16 точки, дефицит през второто полувреме, за да победи Южна Калифорния 92 -89 в двойно продължение в събота вечер.

Бъфалъс (17-9, 8-7 Pac-12) получиха 18 точки и осем борби от Тристан да Силва и 14 точки от Коди Уилямс, който имаше седем от 21-те си изигравания.

Симпсън и Уилямс започнаха второто продължение с по четири фаула. Симпсън вкара тройка, а Бъфс направиха шест поредни свободни хвърляния за преднина от 92-89. Симпсън бе държан до най-ниските за сезона четири точки в UCLA в четвъртък.

Буги Елис вкара 30 точки за USC, но пропусна последните си три удара, включително въздушна топка след изтичане на времето.

Люк О’Брайън от Колорадо се заби, за да изравни мача при 73-всичко с 3 секунди до края на редовното време. Коби Джонсън пропусна потенциална печеливша тройка, която го изпрати до първото продължение.

В първата петминутна допълнителна сесия, пауза на Симпсън даде първа преднина на Бъфалъс от началото на мача. О’Брайън вкара, а Да Силва вкара тройка, която увеличи преднината до 83-79.

Елис беше фаулиран и уцели и двата наказателни удара, а пасирането на Исая Колиър изравни до 83-79. Да Силва пропусна скок от левия ъгъл, за да форсира второто продължение.

Колиър добави 25 точки и девет асистенции. Спираловидните троянци (10-16, 4-11) се опитваха да спечелят две поредни победи за първи път от началото на януари. Брони Джеймс записа две точки и две асистенции за 14 минути и не игра в продължението.

Изоставайки с 16, Buffs изпревариха Trojans със 17-3 до близо 68-66. Симпсън имаше осем точки, а Уилямс имаше четири поредни в спурта.

Друга тройка от Симпсън дръпна Бъфс в рамките на една. Уилямс фаулира Ди Джей Родман при опит за 3 точки, а Родман направи 2 от 3 за преднина от 72-69.

Да Силва вкара при полагане от задна врата и Бъфс отново изостанаха с една. Колиър пропусна тройка, но открадна топката от Уилямс в другия край и беше фаулиран. Той пропусна първото и направи второто.

ГОЛЯМА КАРТИНКА

Колорадо: Бъфс спасиха раздяла в Ел Ей, след като загубиха с 64-60 от UCLA. Те гледат на шанс да хванат място в топ 4 и да спечелят сбогом в първия кръг на турнира Pac-12.

USC: Троянците тръгват на път следващия уикенд за първия от трите поредни мача навън. Те са 1-8 на пътя и са загубили седем поредни, най-дългото им подобно занасяне, откакто загубиха девет направо от дома през 2014-15. Ако троянците имат нужда от стимул, те имат шансове да свалят отбора на Pac-12, заел второ място (щат Вашингтон) и първо място (Аризона).

Колорадо: Домакин е Юта на 24 февруари, за да отвори домакинство от три мача.

USC: Гостува на UCLA на 24 февруари след загуба от Бруинс с 15 точки миналия месец.