Колорадо Стейт изхвърли номер 23 Невада от турнира на Маунтин Уест Конференция
AP News | 2024-03-15 | 06:10:05

ЛАС ВЕГАС (AP) — Джалън Лейк вкара 16 точки, Айзая Стивънс добави 15 и Колорадо Стейт победи номер 23 Невада с 85-78 в четвъртък вечер в четвъртфиналите на турнира Mountain West Conference.

Овните (24-9), поставените под номер 7, никога не изоставаха след 17:06 от първото полувреме. Ник Клифърд имаше 14 точки и 9 борби за Колорадо Стейт, а Джо Палмър добави 12 точки.

Джаред Лукас поведе втория поставен Wolf Pack (26-7) с 18 точки. Кенан Блекшиър добави 16 точки за Невада, а Тайлан Поуп вкара 10.

Колорадо Стейт поддържаше предимно двуцифрен аванс, докато Лукас не направи две наказателни удара, за да намали преднината до 72-63 при 7:07 преди края. Невада по-късно го намали до 74-69 при полагане на K.J. Хаймс остана с 5:15, но Рамс върнаха преднината си до девет точки около минута по-късно.

Невада не се доближи на повече от четири точки през последните четири минути.

Овните водеха с 43-28 в последните секунди на първото полувреме. Но Даниел Фостър от Невада реализира втори шанс за полагане с четири секунди преди края. След това Тайлър Ролесън от Wolf Pack открадна топката около средата на корта точно преди сирената и беше фаулиран, докато се опитваше да отправи удар. Ролесън реализира три наказателни удара с 0,3 секунди оставащи, за да намали преднината до 43-33 на полувремето.

Колорадо Стейт отбеляза 54% (14 от 26) удари от терена за първото полувреме, докато Невада направи само 38% (8 от 21).

КОЛОРАДО СТЕЙТ : Овните започнаха сезона, като спечелиха 13 от първите си 14 мача, но в края на краищата бяха 4-4, за да завършат на шесто място в конференцията. И петимата титуляри за Рамс са или завършили възрастни (Скот, Джозая Стронг, Стивънс и Патрик Картие) или възрастни (Клифърд).

НЕВАДА: Вълчата глутница влезе в четвъртфинала, като спечели седем поредни мача и 10 от 11. Те ​​също така са ветерански отбор, с четирима титуляри или завършили възрастни, или възрастни.

Колорадо Стейт ще играе срещу победителя от последния четвъртфинален мач в четвъртък вечер между третия поставен Бойс Стейт и номер 6 Ню Мексико.