Конър Бедард и Тревър Зеграс отбелязват голове в стил лакрос в последната вечер на НХЛ преди почивката
AP News | 2023-12-24 | 07:00:49

В последната вечер на НХЛ преди празничната ваканция, Конър Бедард и Тревър Зеграс се обединиха за стилно празнуване на лакроса.

Веки от Бедард и Зеграс вкараха гол в стил лакрос — или „Мичиган“ — в събота в два акцента, които вероятно ще бъдат гледани многократно, преди лигата да се върне в действие в сряда вечер.

18-те -годишният Бедард постигна това постижение за първи път, откакто беше избран от Чикаго като номер 1 в тазгодишния драфт на НХЛ.

При загубата на Блекхоукс с 1-0 в първия период в Сейнт Луис, Бедард получи пас от Филип Курашев зад мрежата на сините. След това центърът хвана шайбата със стика, преди да я забие в ъгъла, през лявото рамо на вратаря Джордан Бинингтън.

„Просто нямаше никой там и просто си помислих, че това е добра игра и да, донякъде го направих“, каза Бедард по време на телевизионно интервю между периодите.

Това беше 13-ият гол на Бедард в неговия 33-ти мач. Той води сред всички новобранци в НХЛ по голове и асистенции със 17.

„Той има бързи ръце и аз дори не разбрах какво се случи, докато не влезе“, каза треньорът на Чикаго Люк Ричардсън. „Това е визията, която той има. Той може да види това, когато шайбата вероятно се клати малко. Той поставя острието си под него и може да го загребе, докато се движи. Той може да прави тези неща. За съжаление не можахме да го тласнем към победа тази вечер.”

Дори с ослепителния ход на Бедард, последният Блекхоукс поведе с 5-2 в третия период на загуба със 7-5 от сините.

„Талантлива игра и мисля, че шокира всички ни“, каза нападателят на Сейнт Луис Робърт Томас за гола на Бедард. „Това е трудна игра за спиране и са необходими много умения, за да се направи това с тази скорост.“

Зеграс се завърна в състава на Анахайм, след като пропусна 20 мача поради контузия в долната част на тялото. Той влезе в централната роля на топ линията, която преди беше заета от центъра новобранец Лео Карлсон, който изкълчи сухожилие на дясното си коляно в четвъртък срещу Калгари.

Оставайки 5:59 при загубата на Дъкс с 3-2 от Сиатъл, 22-годишният Зеграс се пързаля зад мрежата и вдига шайбата с острието на стика, преди да я хвърли през рамото на Джоуи Дакорд от удължената гол линия.