Конър Инграм направи 28 спасявания, Койотс победи Ред Уингс с 4-0, за да сложи край на поредицата от загуби у дома
AP News | 2024-03-09 | 06:56:34

ТЕМПЕ, Аризона (AP) — Конър Инграм направи 28 спасявания, за да изравни лидерството в НХЛ с шест и Аризона Койотс спечели у дома за първи път от шест седмици, побеждавайки разклащащия се Детройт Ред Уингс с 4-0 в петък вечер.

Джак Макбейн, Алекс Керфут, Логан Кули и Ник Бюгстад ​​отбелязаха. Койотите бяха загубили седем поредни в Mullett Arena и 16 от последните си 18 общо. Последната домакинска победа на Аризона беше на 22 януари срещу Питсбърг.

Инграм се изравни с Тристан Джари от Питсбърг за преднина в НХЛ.

Ред Уингс, борейки се за плейофно място в Източната конференция, загубиха четвъртата си поредна среща и продължиха да се борят без контузения капитан Дилън Ларкин, който ще пропусне поне следващите две седмици. Ларкин, който има контузия в долната част на тялото, води Детройт с 28 гола и 54 точки.

Алекс Лайън направи 22 спасявания за Ред Уингс, които имат 72 точки и влязоха в петък наравно с Тампа Бей за седмо място в генералното класиране на изток.

Макбейн откри резултата, когато вкара рикоширана топка покрай Лион 2:35 в мача. Другите играчи от четвъртата линия Лиам О'Брайън и Майкъл Карконе асистираха за седмия гол на Макбейн за сезона.

Кърфут и Кули вкараха всеки своя 11-ти гол за сезона, като Кули влезе в мощна игра, след като Ред Уингс бяха призова да има твърде много мъже на леда. Кули вкара еднократно, за да направи 3-0 при 2:56 преди края на първия период.

Детройт не успя да отправи удар към вратата до 10 минути след началото на периода, до което време Аризона водеше с 2-0. Ред Уингс, след само шест удара към вратата в началния период, излязоха като агресори във втория период, но не успяха да решат Инграм.

Койотите отбелязаха отново, когато Бюгстад ​​реализира след подаване на Ник Шмалц, за да направи 4-0. Голът, 15-ият за Бюгстад ​​за сезона, беше 300-ата точка в кариерата на нападателя.

Нито един от отборите не вдигна много шум в крайния срок за размяна. Детройт изпрати нападателя Клим Костин в Сан Хосе за перспективен защитник Радим Семек и избор на Ню Джърси в седмия кръг на драфта. Аризона изпрати защитника Мат Дъмба в Тампа Бей и нападателя Джейсън Зукър в Нешвил за избор на драфт.