Конър Инграм записва нов шаут, Краус и Келър отбелязват при победата на Койотс с 2-0 над Дъкс
AP News | 2023-12-30 | 08:00:49

АНАХАЙМ, Калифорния (AP) — Конър Инграм направи 28 спасявания в петия си шаут в кариерата, а Лоусън Краус вкара гол на своя отбор- водейки 16-и гол при победата на Аризона Койотс с 2-0 над Анахайм Дъкс в петък вечер.

Клейтън Келър отбеляза гол за Аризона, който съвпадна с общия брой победи на пътя от миналия сезон. Койотите имаха най-лошите седем победи като гост в НХЛ миналия сезон, докато завършиха на седмо място в Централната дивизия, но тази седма победа на пътя за новия сезон изкачи Аризона до четвърто място в дивизията в последния си мач за 2023 г.

Инграм направи шепа впечатляващи спирания, докато публикува четвъртия си шатаут в своите 12 изяви от 25 ноември.

Джон Гибсън спря 30 изстрела в силно представяне за патиците, които иначе дадоха сравнително безжизнени усилия два дни след впечатляващата победа с 5-2 над Вегас. Анахайм отпадна за трети път от 10 мача и за втори път от четири мача на текущото си домакинство от осем мача.

Два дни след като се възстанови от пасив от четири гола, за да победи Колорадо в продълженията, Аризона взе ранна преднина и я запази удобно. Койотите завършиха своята серия от три мача за сезона срещу Анахайм с две победи.

Келър откри попадението след по-малко от осем минути с шут от широко отворени врати за 13-ия си гол за сезона.

Анахайм многократно се бореше в собствения си край срещу форшек на Койотс, и Аризона удвои преднината си в средата на втория период, когато Матиас Макели отне шайбата на два Дъкса и направи зрелищен пас към Лоусън за един път.

Нападателят на Анахайм Трой Тери отиде в съблекалнята в средата на третия период, след като се сблъска челно със съотборника си Мейсън Мактавиш, който се опитваше да хвърли пас. Тери е двукратен участник в Мача на звездите, който има 22 точки в 34 мача този сезон, включително осем точки в предишните си осем мача след голова суша през ноември.

Патиците изиграха третия си пореден мач без основни участници Радко Гудас (долната част на тялото) и центъра новобранец Лео Карлсон (изкълчено коляно).

Койотс: домакин на Флорида на Вторник.

Патици: домакин на Едмънтън в неделя.