Конър Макмайкъл вкара при пробив в 3-ти период, за да донесе на Кепитълс победа с 2-1 над Кракен
AP News | 2024-03-15 | 07:08:19

СИАТЪЛ (AP) — Конър Макмайкъл вкара при пробив при 8:24 до края на мача и Вашингтон Кепитълс спечели позиция в опитите си за плейофно място, като победиха Сиатъл Кракен с 2-1 в четвъртък вечер.

T.J. Оши, който играе в своя 999-и мач в НХЛ, също вкара за Столичани. Вашингтон, който сега има 71 точки, е на една точка зад Ню Йорк Айлъндърс и Детройт за второто място за уайлд кард на Изтока. И двамата загубиха в четвъртък и остават със 72 точки.

Вратарят на Кепитълс Чарли Линдгрен направи 23 спасявания.

Оливер Бьоркстранд отбеляза за Кракен, които имат 68 точки и остават на девет зад Вегас за второ място с уайлд кард на Запада.

При равенство 1-1, Бьоркстранд даде шайбата в собствената си част на Макмайкъл, който я извади от дясното крило. Той победи вратаря на Сиатъл Джоуи Дакорд с бекхендър в противоположния ъгъл, което беше неговият 14-ти за сезона.

Оши, родом от близкия Еверет, беше на точното място в точното време, за да даде преднина на Вашингтон с 1-0 в 14:20 на втория период.

Със Сиатъл с крак, Дакорд се опита да изстреля шайбата надолу по леда. Той удари Oshie, който играеше ниско в слота от дясната страна. Шайбата се върна към мрежата, отклонявайки се от протегнатия стик на Дакорд. Оши се втурна към отворената врата и протегна стика към шайбата, когато тя влезе.