Конър Уонг домакинства два пъти, Рафаел Девърс се свързва за соло удар като Ред Сокс удря Guardians 8-0
AP News | 2024-04-25 | 02:56:34

КЛИВЛАНД (AP) — Конър Уонг домакинства два пъти, а Рафаел Девърс се свързва за хоумър при завръщането си в състава на Бостън, изпращайки победиха Ред Сокс с 8-0 над Кливланд Гардиънс в сряда вечерта.

Уонг удари водещите домакини във втория и шестия ининг срещу Карлос Караско (1-2). Той добави сингъл на RBI в деветия и имаше четири попадения.

Девърс, който пропусна предишните пет мача заради натъртване на коляното, прибра в петия, докато Ред Сокс натрупаха 16 попадения и се охладиха от най-горещия отбор в бейзбола с четири попадения.

Новакът в аутфилда Уилиър Абреу също имаше четири попадения и се класира в серия във втория изключване на Бостън срещу Кливланд за седмица.

Пазителите бяха спряли победната си серия на пет поредни. Те дойдоха с най-добрия рекорд в MLB и стигнаха до една победа, за да изравнят отбора от 1966 г. (18-6) за най-добрия старт в историята на франчайза през 24 мача.

С трима титуляри в списъка с контузени и неговата ротация в бъркотии, мениджърът на Ред Сокс Алекс Кора разчиташе, че бикпенът му ще го преведе през един или два мача, а новобранецът Купър Крисуел (1-1) му даде пет нулеви ининга в своя четвърти старт в кариерата.

Крисуел позволи три сингъла, преди Кора да използва Джоели Родригес и Зак Кели за по два ининга, за да завърши комбинацията с четири удара.

Преди мача Red Sox поставиха титуляра Браян Бело в Иллинойс с лат. стягане, най-новата контузия за отбор на Бостън, който се справя с повече от своя дял от навяхвания и разтежения тази пролет. Той трябваше да започне мача в четвъртък.

Уонг, който влезе в битка с .393 с три домакина срещу Кливланд, се включи за четвъртия си домакин във втория, като направи 1-1 подаване от Караско над стената в центъра, за да направи 2-0.

>

Това беше 20-то домакинство на Бостън в МЛБ на Бостън.

Ред Сокс надскочиха Караско за пробив в първия, когато Девърс отбеляза и вкара при два аут-дабъла на Абреу в RBI.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Red Sox: Стартиращият RHP Ник Пивета (лакът) ще направи тренировка на живо за удари в събота, преди отборът да реши дали да го изпрати на рехабилитация от второстепенна лига. ... RHP Гарет Уитлок (наклонен) играе лов в Бостън.

Пазители: RHP Гавин Уилямс (лакът) получи противовъзпалителна инжекция, след като претърпя неуспех във възстановяването си. Уилямс, който се очакваше да има важна роля през този сезон, почувства болка след симулирана игра с три ининга миналия уикенд. Уилямс се нарани при хвърляне на топка с тежести през март. Той няма да хвърля поне една седмица, преди да бъде преоценен.

Guardians RHP Triston McKenzie (2-2, 5.00 ERA) ще започне серията финал и Ред Сокс вероятно ще имат още една игра на булпен – освен ако не направят промяна в списъка.