Коул Рейгънс допусна 1 попадение, отбеляза 12 при победата на Роялс с 8-3 над Тайгърс
AP News | 2024-05-22 | 23:08:33

КАНСАС СИТИ, Мисури (AP) — Коул Рагънс допусна едно попадение за шест ининга, а Фреди Фермин караше в три ръна като Канзас Сити Роялс победиха Детройт Тайгърс с 8-3 в сряда за сериозна победа.

Рейгънс (4-3) постигна най-добрите 12 в кариерата си, докато държеше Тигрите без удари до сингъла на Райли Грийн с два аута в шестият.

Роялс откриха резултата във втория при удвояване на RBI на Фермин с един аут от горната част на стената на лявото централно поле. Един аут по-късно, Гарет Хемпсън го последва с удвояване на RBI за преднина от 2-0.

Нелсън Веласкес удари четвъртия си хоумрън във фонтаните в лявото поле, за да поведе четвъртия.

Канзас Сити поведе с 4-0 в петия мач в три поредни сингъла с един аут с попадение на Вини Паскуантино в RBI, като отбеляза Майкел Гарсия, който удължи поредицата си до 10 мача.

Тарик Скубал (6-1) хвърли пет ининга, позволяващи четири ръна при шест удара с две ходения и шест страйкаута.

Загубата прекъсна поредицата от 14 мача без загуба на Скубал, датираща от 29 август миналата година.

Анди Ибанес намали дефицита до 4-2 с два аута и два ръна дубъл в седмия.

Боби Уит-младши и Фермин донесоха удари от два ръна в долната половина на фрейма, увеличавайки преднината до 8-2.

Роялс спечелиха първата си серия срещу Тигрите, откакто взеха две от трите през септември 2022 г. Това беше първото попадение на Канзас Сити над Детройт от юли 2021 г.

Роялс спечелиха шест поредни победи.

Колт Кийт записа седем от 19-те попадения на Тайгърс в поредицата.

Детройт загуби четири поредни.

Тайгърс RHP Джак Флаърти (1-3, 3.79 ERA) се изправя срещу Блу Джейс (не е решил) в четвъртък в Детройт.

Роялс RHP Сет Луго (7-1, 1.79) се противопоставя на Рейс (не е решил) в петък в Тампа.