Коулман Хокинс вкарва 21, водейки номер 14 в Илинойс пред Мичиган с 88-73
AP News | 2024-01-19 | 06:16:34

АН АРБЪР, Мичиган (AP) — Коулман Хокинс поведе четирима играчи с двуцифрени числа с 21 точки и 10 борби като номер 14 Илинойс победи Мичиган с 88-73 в четвъртък вечерта.

Куинси Гуериър имаше 16 точки и 14 борби, Тай Роджърс добави 15 точки, а Маркъс Демаск имаше 15 за Бойните Илини (общо 13-4, 4-2 Голяма десетка). Те изостанаха само веднъж, когато Тарис Рийд-младши откри резултата с полагане.

Рийд младши имаше 20 точки, за да поведе Wolverines (7-11, 2-4). Оливие Нкамхуа добави 16, а Дъг Макданиел 14 за Мичиган, който загуби за шести път в последните си седем мача.

След началния кош на Рийд, Илинойс вкара следващите 11 точки, но Върколаците се върнаха и стигнаха до 37-36 на полувремето.

Мичиган изравни на 38-всички в началото на втория, но Илини отново взеха преднина и водеха с 16 точки по пътя към победата, шеста в последните осем мача.

Старшият Теранс Шанън младши от Илинойс, отстранен през декември, след като беше обвинен в изнасилване във връзка с инцидент в Лорънс, Канзас, миналия септември, се появи чрез видео пред съдия в Канзас в четвъртък.

Той се отказа както от прочитане на обвиненията срещу него, така и от обяснение на потенциалните наказания. Шанън, водещият голмайстор на Илинойс преди отстраняването му, трябва да се яви на предварително изслушване в Лорънс на 23 февруари.

ГОЛЯМА КАРТИНКА Илинойс: Бойните Илини удължиха победната си серия срещу Върколаците до седем в една ред, включително четири поредни в Ан Арбър.

Мичиган: Дъг Макданиел, отстранен за мачове навън от училището по академични причини, ще пропусне първия си мач навън за сезона, когато Мичиган играе на Пърдю във вторник.

Илинойс: Домакин на Рътгерс в неделя.

Мичиган: В Пърдю във вторник вечер.