Ковънтри изуми Уулвс в добавеното време, за да стигне до полуфиналите на ФА Къп след „едно от най-добрите връзки в историята“
The Mirror | 2024-03-16 | 16:33:19

Бившият английски национал Леон Осман приветства завръщащата се победа на Ковънтри над Уулвърхемптън Уондърърс като един от великите ФА за всички времена Мачове за купата.

Ковънтри изоставаше в добавеното време, като изглеждаше, че два бързи гола успяха да пропуснат опонента си. Въпреки това, Елис Симс изравни със своята секунда в мача, преди Хаджи Райт да отбележи победител в 10-ата минута на добавеното време.

„Бяхме свидетели на един от най-добрите четвъртфинали за ФА Къп, които съм имал. видяно", каза Осман по BBC Radio 5 Live. „Това беше изключителна футболна игра.

„Тази игра беше изцяло за Ковънтри, повечето отбори, изоставащи толкова късно, биха си помислили, че това е всичко. Ковънтри има голмайстори в отбора, Симс и Райт вкараха много голове помежду си и стигнаха до полуфинал."

Двубоят между Висшата лига Уулвс и отбора на Чемпиъншип Ковънтри бе равен на всички на почивката, като Симс пропусна най-добрия шанс от първия период. Бившият нападател на Евертън обаче даде преднина на отбора си в началото на втория период, като голът му беше присъден след продължителна проверка за игра с ръка.

Ковънтри имаше редица шансове да увеличат преднината си, но бяха отказани чрез своенравно завършване, както и някои впечатляващи спасявания от стража на Уулвс Хосе Са. Изглеждаше, че ще бъдат накарани да плащат за пропуснатите си шансове, когато Раян Аит-Нури изравни след грешка в защитата и след това Уго Буено изведе Уулвс с 2-1.

Все още имаше време за още екшън обаче и Ковънтри не се предаде, Симс вкара с глава от задната греда в седмата добавена минута и след това накара национала на Съединените щати Райт да завладее победителя.

Ще има още. за да следите тази извънредна новина и ще ви предостави най-новите актуализации, снимки и видеоклипове възможно най-скоро.

Моля, гледайте тази развиваща се история.

Следвайте ни на, , или посетете началната страница.

и получете дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия