Койотс надминават Сенаторс 4-3, за да развалят завръщането на Жак Мартин като треньор на Отава
AP News | 2023-12-20 | 07:17:49

ТЕМПЕ, Аризона (AP) — Майкъл Кеселринг вкара с оставащи 3:33, за да завърши завръщането с четири гола в Аризона Койотс 4 -3 победа над Отава във вторник вечерта, разваляйки завръщането на временния треньор на Сенаторите Жак Мартин.

Джак Макбейн, Дж. Мозер и Клейтън Келър също отбелязаха за Койотс, които изоставаха с 3-0 след първия период. Мозер и Келър отбелязаха с разлика от 33 секунди в третия, за да изравни 3-всичко в 9:47.

Ангъс Крукшанк, Джош Норис и Доминик Кубалик отбелязаха за Сенаторите в първия им мач, откакто треньорът Д. Дж. Смит беше уволнен в понеделник. Мартин беше 342-255-96 при първия си престой като треньор на Отава от 1996 до 2004 г.

Даниел Алфредсон дебютира като помощник-треньор.

Вратарят на Аризона Карел Веймелка спря всичките си 16 удара, след като замени Конър Инграм след гол на Кубалик в края на първия период. Инграм спря три от шест изстрела.

Койотс доминираха в третия период, надхвърляйки Отава с 13-5. Те завършиха с предимство от 39-21 удара.

Joonas Korpisalo направи 34 спасявания за Сенаторите в четвъртия мач от пет мача, който завършва в четвъртък в Колорадо.

Крукшанк, Норис и Кубалик вкараха през първия период, първите голове, които Койотс отказаха на домакинството си от три мача.

Крукшанк откри резултата четири минути по-късно, когато изби удар на Артьом Зуб от дясната синя линия през трафика. Крукшанк беше отзован в неделя, след като събра 10 гола и 11 асистенции за Белвил от Американската хокейна лига.

Норис вкара осем секунди в пауърплей с удар от десния кръг, за да направи 2-0 на 13 :06, а Кубалик вкара при изящно пренасочване от бекхенд на пас от Ерик Бранстрьом само 73 секунди по-късно.

Койотите записаха шатаути в първите два мача на домакинството. Голът на Крукшенк беше първият от съперник при равна сила при 139:47.

Макбейн победи Корписало в 14:10 на секундата, 10 секунди след изтичане на наказанието на Сенаторите, когато вкара рикошетен удар на Логан Кули в отворена страна, за да направи 3-1. Мозер вкара, след като Матиас Макели взе шайбата от Норис покрай страничните бордове.

Нападателят на Сенаторите Владимир Тарасенко игра в своя мач 700, след като пропусна предишните два, за да се занимава със семеен въпрос. Нападателят Матийо Жозеф пропусна втория си пореден мач заради контузия в долната част на тялото.

Сенатори: в Колорадо в четвъртък.

Койоти: в Сан Хосе в четвъртък.