Кракен скъса серия от четири загуби и добави към мизерията на Блекхоукс на пътя с победа с 6-2
AP News | 2024-01-25 | 08:08:19

СИАТЪЛ (AP) — Джаред Маккан вкара 19-ия си гол за сезона в началото на първия период, Джоуи Дакорд направи 34 спасявания и Сиатъл Кракен донесе на Чикаго 18-ата си поредна загуба на пътя с победа с 6-2 над Блекхоукс в сряда вечерта.

Сиатъл прекъсна поредицата си от четири загуби и увеличи мизерията на Чикаго далеч от дома. 18-те поредни загуби на пътя са четвъртата най-дълга поредица от един сезон в историята на НХЛ, заедно с Питсбърг (1982-83), Квебек (1989-90) и Сан Хосе (1992-93).

Дакорд беше голяма причина, тъй като той продължи своята звездна игра на вратата. Той е допуснал два или по-малко гола в 14 от последните си 17 старта. Той ограби Джейсън Дикинсън със спасяване с ръкавица при пауърплей на Чикаго през първия период, но запази най-добрите си спирки за третия период.

Дакорд спъна бившия си съотборник Райън Донато при пробив, което доведе до пробив за Сиатъл, който Томас Татар завърши за петия си гол и преднина от 5-2 на Сиатъл. Daccord отказа MacKenzie Entwistle със спасяване на стик няколко минути по-късно.

Татар вкара два пъти в третия период, добавяйки втори гол при оставащо 3:38. Петима играчи на Сиатъл отбелязаха голове и 12 скейтъри имаха поне една точка, докато Кракен спечели важни две точки в последната част от игрите преди паузата на All-Star.

Джъстин Шулц и Джордан Еберле направиха по две асистенции.

Арвид Содерблом направи 23 спасявания за Чикаго.

Джоуи Андерсън вкара в края на първия период за Чикаго, пренасочвайки Сет Джоунс удар от синята линия покрай Дакорд. Ник Фолиньо постигна мощен гол 39 секунди след третия период за деветия си гол за сезона и изведе Чикаго до 4-2.

Голът на Маккан дойде 4:34 в първия период, а Джейдън Шварц направи 2-0 по-малко от три минути по-късно с 10-ия си гол, пренасочвайки удара на Андре Бураковски.

Алекс Уенберг бе приписан за осмия си гол 15 секунди след началото на втория период като последния играч на Сиатъл, който докосна шайбата, въпреки че голът беше резултат от паса на Джоунс, отразен от съотборника му Алекс Власич и в мрежата на Чикаго.

Брандън Танев добави първия си гол от 20 декември в края на втория период след пас на Браян Дюмулен.

Блекхоукс: в Едмънтън в четвъртък вечер.

Kraken: Приемете Сейнт Луис в петък вечер.