Кракен удължи победната си серия до 8, побеждавайки Кепитълс с 4-1
AP News | 2024-01-12 | 04:56:33

ВАШИНГТОН (AP) — Джоуи Дакорд направи 25 спасявания, Тай Карти сложи край на дълга голова суша и Сиатъл Кракен спечели своя осми пореден мач, побеждавайки Вашингтон Кепитълс 4-1 в четвъртък вечерта.

Алекс Венберг и защитниците Джъстин Шулц и Адам Ларсон също отбелязаха за Kraken, които завързаха най-дългата победна серия в тригодишната история на франчайза и са с 10-0- 2 в последните си 12. Сега в най-дългата активна поредица от победи в НХЛ, Сиатъл не е губил от преди Коледа, серия, която включваше Дакорд, който записа изключване в Winter Classic в домакинството на Сиатъл Маринърс от Мейджър Лийг Бейзбол.

Дакорд, в първия си пълен сезон в НХЛ, се подобри до 7-0-0 в последните си осем мача, с 1,14 гола средно и 0,966 спасени процента през този период. Той получи по-голямата част от работата в мрежата, откакто Филип Грубауер се контузи и може да играе още три пъти в това пътуване.

Сиатъл се движи не само защото Daccord — който загуби от най-добрия филиал на Capitals, Hershey Bears, във финалите на Calder Cup на Американската хокейна лига през юни — е в неговата игра, но и поради балансирания резултат. Карти, който не бе отбелязвал от 14 декември, и Ларсон станаха 15-ият и 16-ият играч, отбелязали по време на тази серия.

Уенберг спечели втория си пореден резултат, а Шулц отбеляза за втори път в пет мача. Kraken се втурнаха в надпреварата за плейофите в Западната конференция почти на средата, след като загубиха 12 от първите си 17 мача.

Кепиталс бяха на крачка, но сега загубиха седем от девет въпреки увеличената продукция от Алекс Овечкин. Капитанът асистира за първия гол на Макс Пасиорети, откакто скъса повторно дясното си ахилесово сухожилие преди около година.

Дарси Кумпер беше победен чисто при два гола, като даде четири при 23 удара. Вашингтон приветства крилото Ти Дж. Оши се завърна след отсъствие от 11 мача, но беше без Том Уилсън от звездите заради счупен нос.

Кракен: В Кълъмбъс в събота вечерта.

Кепиталс: Приемете Ню Йорк Рейнджърс в събота, за да отворите домакинство, един след друг набор.