Кралете победиха Блейзърс със 121-82 във финала на редовния сезон, за да спечелят поне още 1 домакински мач
AP News | 2024-04-14 | 00:16:48

САКРАМЕНТО, Калифорния (AP) — Де'Аарон Фокс вкара 24 точки и Сакраменто Кингс си осигуриха поне още един домакински мач, като победи Портланд Трейл Блейзърс със 121-82 във финала на редовния сезон на отборите в неделя.

Сакраменто ще се включи в турнира за игра във вторник вечерта, като домакин на Голдън Стейт в деветия срещу мач за 10-то място в Западната конференция. Ню Орлиънс Пеликанс ще се изправи срещу Лос Анджелис Лейкърс в мач №7 срещу №8.

След прекъсване на рекордна за НБА дълга 16-годишна суша в плейофите миналия сезон, Кингс бяха в добра позиция да завършете в първите шест и се завърнете в постсезона тази година, преди да загубите пет от шест мача, насочени към финала на сезона. Сега те трябва да преминат през турнира за игра без ключовите контузени играчи Малик Монк и Кевин Хюртер.

Те се изправиха на финала срещу отбор на Блейзърс с малко играчи, който разиграваше загубения сезон. Кралете откриха преднина от 20 точки през втората четвърт и никога не бяха застрашени.

Домантас Сабонис имаше 18 точки и 11 борби за своя 77-и дабъл-дабъл за сезона, най-много откакто Моузес Малоун също имаше 77 през 1978-79.

Далано Бантън поведе Портланд със 17 точки, преди да бъде изгонен за груб фаул през четвъртата четвърт. Бантън постави рекорд за безполезност, като пропусна всичките си 15 опита от 3 точки.

На Блейзърс липсваха 10 играчи, които представляваха повече от три четвърти от точките на отбора през този сезон поради контузии.

Печърк съставът оказа малка съпротива за Сакраменто, тъй като Портланд пропусна 21 от първите си 22 опита от 3 точки и изоставаше с 65-37 на полувремето. Портланд вкара 7 за 45 от дистанция за 3 точки за мача.

Блейзърс завършиха сезона с третото най-лошо постижение в НБА с 61 загуби, което е второ място в историята на франчайза зад само 64-те през 1971-72.