Краус, Шмалц, Келър имат гол и асистенция при победата на Койотс с 5-2 над Шаркс
AP News | 2024-04-08 | 02:56:20

САН ХОСЕ, Калифорния (AP) — Лоусън Краус, Ник Шмалц и Клейтън Келър имаха гол и асистенция, и Аризона Койотс победиха Сан Хосе Шаркс с 5-2 в неделя.

С мача равен 2-всички влизайки в третия, Дилън Гюнтер вкара малко под пет минути в периода. Келър добави застрахователен гол с удар при 14:13, а Шмалц отбеляза на празна врата.

Лиам О'Брайън също вкара за Аризона, а Конър Инграм направи 25 спасявания.

Люк Кунин и Хенри Трун вкараха за Сан Хосе, а Макензи Блекууд спря 22 изстрела.

Койотс отбелязаха победа, за да започнат гостуване от пет мача, преди да завършат сезона у дома срещу Едмънтън Ойлърс. След серия без победа, продължила повече от месец от края на януари до края на февруари, която на практика сложи край на надеждите на Аризона за плейофите, оттогава Койотс са с 10-8.

Акулите загубиха 12 от 14, но влязоха играта 2-2 в последните си четири. Койотите победиха сезонната серия над Акулите за втори път в историята на франчайза.

Двата отбора си размениха голове за пауърплей в началото на първия мач. Краус отбеляза за Аризона при 3:17, а Трън отговори за Сан Хосе малко повече от минута по-късно.

О’Брайън изведе Койотс напред с 2-1 в 11:07 на първия. Кунин изравни резултата за Акулите във втория, вкарвайки подаване от под голлинията на Трън.

Колин Граф, който подписа с Акулите миналата седмица като един от най-добрите неизбрани свободни агенти, имаше асистира за попадението за първата си точка в НХЛ в кариерата.

Защитникът на "Акулите" Кейлън Адисън получи 10 минути нарушение във втория пореден мач, след като спори със съдиите през третия период. Той беше изгонен от съботния мач срещу Сейнт Луис Блус.

Койоти: Посетете Сиатъл Кракен във вторник.

Акулите: Домакин на Калгари Пламъци във вторник.