Kremer хвърля Orioles над Yankees за победа с 4-2, която открива преднина в AL East от 1 мач
AP News | 2024-05-01 | 03:24:34

БАЛТИМОР (AP) — Дийн Kremer хвърля седем ининга на два ръна топка, Adley Rutschman удължава поредицата си от удари до кариера- най-добрите 11 мача и Балтимор Ориолс победиха Ню Йорк Янкис с 4-2 във вторник вечерта.

Балтимор спечели първите два мача от серия от четири мача между най-добрите отбори на AL East и отвори един мач AL East води, най-голямата този сезон за защитаващия се шампион в дивизията.

Хуан Сото удари 447-футов хоумър, а Остин Уелс също имаше соло удар за Янките, които загубиха четири от шест и отбелязаха само два ръна в серията.

Кремер (2-2) съвпадна с най-дългото си излизане този сезон, допусна четири попадения и отбеляза четири. Докато той предаде водещия хоумър на Уелс в третия и шестия ининг на Сото на Eutaw Street отвъд стената на дясното поле, той също така предизвика три граундъра с двойна игра.

Джейкъб Уеб записа четири аута --- включително зачеркване на Aaron Judge, за да завърши осмия --- за първото му спасяване в лигата за грешки.

Нощ, след като направиха 0 за 8 с бегачи в позиция за гол, янките стигнаха 0 за 1, когато Джъдж се приземи в форс аут в края на ининга в третия.

Съдията направи своя втори пореден старт отляво поле — първите две от кариерата му в голямата лига.

Балтимор нанесе голяма част от щетите си в четвъртия срещу Нестор Кортес (1-3) в четвъртия ининг. Хорхе Матео и Джеймс МакКан удвоиха, Колтън Каусър и Гунар Хендерсън ги последваха с единични сингълове, а Рутшман се отдели сам пред гмуркащия се Сото отдясно за преднина от 4-1. И петте попадения дойдоха на първо или второ хвърляне.

Рутшман постигна и двете си попадения срещу Кортес и се подобри до 8 за 15 срещу левичаря.

Кортес позволи четири ръна за шест ининга и удари пет, намалявайки до 0-2 в последния си четири старта.

Антъни Сантандер вкара първия манш на Orioles, след като удвои, за да поведе във втория. Вторият бейзмен Глейбер Торес го удари в гърба, когато той се опита да се придвижи нагоре към земята на Джордан Уестбърг, а Сантандер избяга вкъщи, докато топката се търкулна към третата база за четвъртата грешка на Торес.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Янки: Ню Йорк размени INF Keiner Delgado на Питсбърг, за да завърши сделката от 29 март, която изпрати RHP JT Brubaker в Yankees.

Orioles: RHP Крейг Кимбръл, който напусна неделната загуба от Оукланд с болки в гърба, хвърли бика преди мача.

Асът на Балтимор RHP Корбин Бърнс (3-0, 2.55 ERA) се изправя срещу Ню Йорк RHP Луис Гил (1-1, 4.01) сряда вечер.